У Києві стартує 43-я "Молодість"

Скіфський олень
Image caption Скіфський олень - головний приз фестивалю

В суботу у Києві починається 43-й міжнародний кінофестиваль "Молодість".

О 17:00 в Національному палаці мистецтв "Україна" відбудеться його урочисте відкриття.

У програмі - червона доріжка і показ фільму-відкриття "Валенса. Людина надії" польського режисера Анджея Вайди.

Цього року, за словами організаторів, фестиваль отримав найбільшу кількість заявок від охочих узяти участь у "Молодості" - майже 1600 стрічок із понад 80 країн. Серед них - 72 українські роботи.

Окремий конкурс цього року вперше присвятять фільмам для дитячої аудиторії, а також традиційно визначать переможця у категорії "Сонячний зайчик", присвяченій ЛГБТ-тематиці.

У рамках позаконкурсної програми покажуть добірки німецьких, французьких, скандинавських фільмів, а також колекцію свіжого доробку російського кінематографу.

Спеціальною подією на фестивалі стане показ чорної комедії "Мьобіус" корейського режисера-провокатора Кім Кі-Дука.

В рамках програми "Cinergy" 43-ї представлять проект "3x3D" - три новели від Пітера Ґріневея, Жана-Люка Ґодара та Едґара Пера.

У різних програмах - 10 фільмів-номінантів на цьогорічну премію "Оскар".

Фестиваль триватиме до 27 жовтня.

"За двома зайцями"

Як повідомили організатори, 20 жовтня о 19:00 на Майдані Незалежності відбудеться прем'єра відреставрованої стрічки "За двома зайцями" з оригінальною українською звуковою доріжкою, віднайденою нещодавно.

Показ фільму Віктора Іванова в її "новому старому" вигляді та звучанні стане спеціальною подією кінофестивалю.

Україномовний фільм, знятий на кіностудії Довженка у 1961 році, став настільки популярним, що його негайно дублювали російською мовою, зробивши частиною радянського кінематографу. Оригінальну версію вилучили з прокату, і відтоді фонограму вважали втраченою. Нещодавно її вдалося знайти у Маріупольському фільмофонді.

"На українську версію "За двома зайцями" полювали кілька десятків років", - розповів Іван Козленко, заступник генерального директора Центру Довженка, який займався реставрацією фільму.

Міжнародний конкурс

За перемогу в міжнародному повнометражному конкурсі "Молодості" цього року змагатимуться 12 стрічок з чотирьох континентів.

"Відібрані на десятках провідних кінооглядів, вони виражають актуальні тенденції розвитку молодого кіно і шляхи становлення його професіоналів", - зазначили в оргкомітеті фестивалю.

Серед них буде й український учасник - фільм Дмитра Мойсеєва "Такі красиві люди". Це історія п'ятьох людей, які втекли від цивілізації і живуть на березі моря.

На головний приз "Молодості" разом із ним претендуватимуть роуд-муві "Золота клітка" іспанського режисера Дієґо Кемада-Дієса, "Вага слонів" (Нова Зеландія, Данія, Швеція) Даніеля Джозефа Боргмана, дебютний фільм режисерки з Німеччини Катрін Ґеббепро "Торе танцює", "Іло Іло" - перший сінгапурський фільм, нагороджений у Каннах, режисера Ентоні Чена, "Божа роса" австрійки Катаріни Мюкштайн.

В числі претендентів також "Перед снігопадом" (Норвегія, Німеччина, Курдистан) Гішама Замана, драма режисера Ленса Едмандса "Блакитна пташка" (США, Швеція), "Дякую, нормально" словацького режисера Матяша Пріклера, "Хлопці, Ґійоме, до столу!" Ґійома Ґальєна (Франція, Бельгія), "Сара воліє бігти" канадської режисерки Клоі Робішо і "Хазяї" - дебют Аґустін Тоскано та Езекіль Радускі, акторів, режисерів, продюсерів та сценаристів з Аргентини.

Національний конкурс

Відбіркова комісія МКФ "Молодість" обрала в національний конкурс 23 найновіші українські короткометражні фільми.

Переможця серед них обиратиме журі у складі голови Спілки кінематографістів Сергія Тримбача, продюсерів Максима Онопрієнка і Наталі Мокрицької та актриси Вікторії Малекторович.

У міжнародному короткометражному конкурсі Україна представлена роботою Ірини Цілик "Помин", а також стрічкою Марини Рощино "Так закінчилося літо".

Спеціальною подією фестивалю стане українська прем'єра документального фільму "Хворісукалюди" Юрія Речинського, який отримав головний приз "Серце Сараєво" у секції "Найращий документальний фільм" на Сараєвському кінофестивалі.

Фільм знятий у копродукції з Австрією.

Ретроспектива Ульріха Зайдля

На 43-ій "Молодості" вперше в світі покажуть абсолютно всі фільми Ульріха Зайдля - австрійського режисера, сценариста та продюсера, лауреата кінофестивалів у Венеції та Карлових Варах, а також автора трилогії "Рай".

В якості cпеціального гостя він приїде на "Молодість" з ретроспективою та фотовиставкою, присвяченою трилогії, яку покажуть у "Мистецькому арсеналі".

На розсуд глядачів представлять весь спектр робіт кінорежисера: від найперших маловідомих документальних нарисів до найостанніших хітів міжнародних кінофестивалів.

Студентський конкурс

Для участі у студентській конкурсній програмі подали 474 роботи. Відбіркова комісія обрала 16 найбільш вражаючих стрічок, дев'ять із яких побували на світових кінофестивалях - у Каннах, Венеції та Берліні. Поруч із ними – світові прем'єри.

Автори фільмів - з Європи, Південної Америки та Азії.

Серед цьогорічних конкурсантів є документалістика, анімація, ігрові психологічні драми та комедії.

Новини на цю ж тему