Суд у Москві розгляне справу про напад на керівника Большого

Сергій Філін Копирайт изображения AFP
Image caption Сергій Філін наполягає на максимальному покаранні для своїх нападників

У вівторок в московському суді починається процес про напад на художнього керівника балетної трупи Большого театру Сергія Філіна.

На лаві підсудних троє обвинувачених: провідний соліст театру Павло Дмитриченко, безробітний і раніше судимий житель Рязанської області Юрій Заруцький і водій з Підмосков'я Андрій Ліпатов.

Очікують, що у вівторок прокурор зачитає обвинувальний висновок.

Напад на Сергія Філіна стався у Москві в січні 2013 року: в обличчя художньому керівникові театру плеснули, як стверджує слідство, сірчану кислоту.

З важкими опіками обличчя і очей він потрапив до лікарні й переніс близько 20 офтальмологічних операцій.

Максимальне покарання

Як вважає слідство, ініціатором нападу на пана Філіна став соліст Дмитриченко, який був незадоволений його керівництвом балетною трупою театру, зокрема тим, як призначалися артисти на ролі в постановках і як розподілялися виплати.

"До здійснення задуму він залучив своїх знайомих Заруцького і Ліпатова і спільно з ними розробив план злочину", - йдеться в повідомленні російської Генпрокуратури.

На попередніх слуханнях у серпні пан Заруцький повністю визнав свою провину, заявивши, що Дмитриченко і Ліпатов до злочину не причетні.

Тоді ж Павло Дмитриченко попросив у Сергія Філіна вибачення і заявив, що між ними не було неприязні, а лише творчі розбіжності.

Тим не менше, як повідомила інформагенції "Інтерфакс" адвокат пана Філіна Тетяна Стукалова, потерпілий наполягатиме на максимальному покаранні для всіх фігурантів справи.

Павло Дмитриченко не визнає свою провину повністю.

За його словами, він лише погодився на пропозицію Юрія Заруцького, який хотів вдарити Філіна.

"Я й гадки не мав, що ця людина (Заруцький - Ред.) здатна на такий жорстокий злочин", - сказав Павло Дмитриченко.

Якщо вину буде доведено, підсудним загрожує до 12 років ув'язнення.