Сноуден починає працювати на веб-ресурс Росії

Сноуден піде на роботу Копирайт изображения Reuters
Image caption Сноуден піде на роботу, але поки незрозуміло, куди саме

Колишній співробітник спецслужб США Едвард Сноуден влаштувався на роботу і вже 1 листопада почне працювати у відділі технічної підтримки великого російського веб-ресурсу. Про це повідомив адвокат Анатолій Кучерена, який представляє інтереси Сноудена в Росії.

"З листопада Едвард виходить на роботу. Він буде займатися підтримкою роботи найбільшого російського сайту. Як називається ресурс, повідомити не можу з міркувань безпеки", - цитує Кучерену російське агентство РІА Новини.

30-річний Сноуден втік до Росії в червні, відразу по тому, як злив у ЗМІ подробиці великомасштабних програм електронного стеження спецслужбами США.

Хоча адвокат Сноудена не назвав місця майбутньої роботи Сноудена, раніше він отримав публічне запрошення на роботу від засновника соціальної мережі "ВКонтакте" Павла Дурова.

Соціальна мережа, заснована у 2006 році, вважається російськомовним конкурентом Facebook. У пості на своїй сторінці Дуров запросив Сноудена на роботу в головний офіс компанії в Санкт-Петербурзі.

Місце невідоме

Про приватне життя Едварда Сноудена в Росії, де він у серпні отримав тимчасовий притулок, відомо дуже мало.

Він понад місяць жив на території аеропорту "Шереметьєво" перед тим, як йому дозволили оселитися на території Росії.

Тим часом розголошені Сноуденом подробиці масштабної системи шпигунства США викликали серйозну кризу довіри у відносинах між Америкою і її європейськими союзниками, каже оглядач ВВС з питань безпеки. США вимагають екстрадиції Сноудена для суду за кримінальними звинуваченнями на батьківщині.

Копирайт изображения AP
Image caption Адвокат Сноудена показує його російські документи

Незрозуміло, чи Сноуден далі живе в Москві, хоча в жовтій пресі час від часу публікують фото колишнього спеціаліста з ІТ Агентства національної безпеки США.

Цього тижня російський веб-сайт Life News опублікував фото, зроблене камерою смартфона, за яке заплатив автору 100 тис. рублів. На знімку Сноуден на борту прогулянкового катера і без окулярів.

Про те, що фото зроблене в Москві, свідчать будівля столичного храму Христа Спасителя.

Вивчає російську

В інтерв'ю веб-сайту пан Кучерена сказав, що Сноуден посилено вивчає російську і що він відвідав Кремль та музеї в Москві та інших російських містах.

"Він уже багато осягнув, коли мова про набір російських слів чи знання нашої культури, - сказав Анатолій Кучерена. - Зараз, з огляду на його зацікавленість Росією і ставлення до нього з боку росіян, він отримує багато листів, і не думаю, що він має бажання виїздити кудись".

Адвокат не розповів, де живе Сноуден, зазначивши лише, що роботу він отримав у сфері ІТ "найбільшого російського веб-сайту".

Президент Росії Володимир Путін нещодавно сказав, що Сноуден у Росії може "почуватися в безпеці", однак в інтерв'ю агентству АР Путін назвав Сноудена "диваком".

Сайт "ВКонтакте" цього року зазнав тиску з боку влади Росії, яка хотіла запровадити контроль над тим, що він публікує. Сайт має 80 млн користувачів, з яких 47 - на території Росії.

Його вважають контроверсійним, бо він надає доступ користувачам до неліцензійного відеоконтенту і музики.