Серед підслуханих журналістами був принц Гаррі

Принц Гаррі
Image caption Принц Гаррі став жертвою преси під час навчання в Сандхерсті

На суді за звинуваченнями в незаконному прослуховуванні приватних телефонів газетою News of the World (NoW) стало відомо про те, що одним із потерпілих був принц Гаррі.

Присяжним на процесі в суді Олд-Бейлі показали роздруковки перехопленого повідомлення, залишеного принцом на автовідповідачі його помічника в час, коли Гаррі навчався у військовій академії Сендхерст.

Документ, датований 2005 роком, зберігався у колишнього редактора NoW з питань королівської родини Клайва Ґудмена, який відкидає звинувачення в зловживанні посадою.

Він є одним із восьми колишніх редакторів і журналістів, які відкидають висунуті їм звинувачення в посадових правопорушеннях і незаконних прослуховуваннях мобільних телефонів.

У 2007 році Ґудмена засудили до ув'язнення за зламування телефонів, однак згодом звільнили.

Обвинувач на процесі Ендрю Ідіс сказав суду, що серед документів, наданих Ґудманом слідству, була розшифровка меседжу, залишеного принцом Гаррі на мобільному телефоні його приватного секретаря Джеймі Лаутера-Пінкертона з проханням пошукати інформацію про облогу іранського посольства в Лондоні у 1980 році.

Ґудман, за словами обвинувача, зберіг документи, щоб довести, що його вчинки були санкціоновані на найвищому рівні газети, в якій він працював.

З тексту розшифрованого запису випливає, що інформація була потрібна принцу для того, щоби виконати домашнє завдання.

"Скажи, чи не маєш часом якихось деталей про облогу іранського посольства, бо мені треба терміново писати на цю тему ессе. Треба якусь інфу. Більшість у мене є, але, може, маєш щось більше", - казав принц своєму секретарю, який служив у десантно-диверсійних військах.

Це повідомлення привернуло увагу Клайва Ґудмена, бо могло бути потенційно використане проти принца Гаррі як доказ сторонньої допомоги при написанні есеїв.

Перехопив це повідомлення приватний детектив Ґленн Мулкейр, якого засудили одночасно з Ґудманом і який визнав себе винним у зламуванні телефонів.

Image caption Редактори News of the World і колишні коханці Енді Кулсон і Ребека Брукс

Присяжним розповіли про те, що Ґудман і його тодішній редактор Енді Кулсон порадилися щодо перехопленої інформації і вирішили не згадувати її в статті, бо вона "надто конкретна, щоб залишитися непоміченою".

Обвинувач також пояснив у своєму виступі, що Ґудман зберіг електронне листування з начальством задля майбутнього захисту, і додав, що "вони [редактори Ребека Брукс і Енді Кулсон - ред.]мали всі підстави боятися".

Колишня редактор NoW Ребека Брукс, яка на той час, у 2007 році, була редактором Sun, запропонувала Ґудмену роботу в своїй газеті, як тільки його звільнили з ув'язнення, щоб, як стверджує обвинувачення, завоювати його прихильність.

З інших викриттів, які пролунали на судовому засіданні, був лист про джерело у військовій академії, яке передало газеті Sun інформацію про принца Гаррі і його брата.

"Мій найкращий контакт у Сендхерсті, який за кілька місяців надав блискучу інформацію, пропонує нам фото Вільяма на вечірці на тему Джеймса Бонда. Він одягнутий як дівчина Бонда - у бікіні і відкритій гавайській сорочці", - сказано в листі.

За фото джерело просило 4000 фунтів.

Обвинувачення стверджує, що Ребека Брукс персонально підписувала чеки для джерела газети у війську.

Суд продовжиться в понеділок.

Новини на цю ж тему