Сергій Філін з Большого театру розказав суду про напад на себе

Сергій Філін Копирайт изображения Reuters
Image caption Сергій Філін каже, що нікого не прощає за напад на себе

Керівник балетної трупи Большого театру Сергій Філін на слуханнях у справі про напад на нього назвав брехнею твердження про те, що він змушував артисток театру вступати з ним в інтимні стосунки.

У середу в Міщанському суді Москви продовжилися слухання у цій гучній справі. Потерпілий з'явився до суду в темних окулярах і, за свідченням деяких очевидців, у супроводі лікаря.

На початку засідання пан Філін - який був одягнений у все чорне - передав судді останній висновок лікарів про стан свого здоров'я, після чого його адвокати заявили, що їхній підзахисний має намір домагатися відшкодування завданої йому матеріальної шкоди в розмірі 508 тис. рублів (125 тис. грн) і відшкодування морального збитку в розмірі 3 млн рублів (750 тис. грн).

Обвинувачених у справі про напад на нього - троє: провідний соліст Большого театру Павло Дмитриченко, його знайомий - безробітний і раніше судимий житель Рязанської області Юрій Заруцький і водій з Підмосков'я Андрій Ліпатов.

Всі вони заперечують звинувачення у попередній змові.

До 12 років ув'язнення

17 січня цього року Юрій Заруцький, за його власним визнанням на попередніх слуханнях, хлюпнув Сергію Філіну в обличчя їдкою рідиною - вивареним електролітом для акумулятора.

Постраждалий переніс 23 операції на очах. У середині вересня він повернувся до Москви з Німеччини, де проходив лікування. Незабаром він знову відправиться до Німеччини на черговий етап лікування.

Державний обвинувач заявив, що за даними слідства, Дмитриченко був організатором злочину, Заруцький - безпосереднім виконавцем, а Ліпатов підвіз Заруцького і стежив за ситуацією.

Підсудних звинувачують за статтею "заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю групою осіб за попередньою змовою". Їм загрожує до 12 років ув'язнення.

Минулого тижня, коли почалися слухання справи по суті, танцівник Павло Дмитриченко сказав, що не просив Заруцького нападати на Сергія Філіна, а лише скаржився на його методи роботи як художнього керівника.

Дмитриченко також розповів суду про ці методи, в тому числі про те, що Сергій Філін нібито "вступав в інтимний зв'язок" з молодими балеринами.

"Нікого не прощаю"

Щойно почавши давати свідчення, Сергій Філін попросив суддю дати йому можливість розповісти про свою роботу на посаді художнього керівника балетної трупи Большого і відкинув звинувачення в фаворитизмі. За його словами, він намагався, щоб ролі розподілялися між виконавцями рівномірно.

За словами Сергія Філіна, артистки отримують свої ролі тільки завдяки своїм майстерності і таланту, а не через зв'язки з художнім керівником театру, наявність яких він заперечував.

"Це образа не на мою адресу, а тих балерин і людей, які нібито мали зі мною зв'язок. Чому нібито? Тому що це брехня", - сказав він.

Розповідаючи про те, як йому бризнули в обличчя їдкою рідиною, він сказав: "Це жах, про який я більше не хотів би говорити. Але я хочу сказати, що нікого не прощаю за те, що сталося. Нікого".