У Росії "Океан Ельзи" оштрафували за роботу без дозволу

Вакарчук Копирайт изображения UNIAN

Український гурт "Океан Ельзи" оштрафували в Саратові за роботу без оформлення необхідного дозволу від міграційної служби.

За даними Федеральної міграційної служби Росії (ФМС), співробітники відомства 2 листопада провели позапланову перевірку в саратовському льодовому палаці спорту "Кристал", де проходив концерт гурту "Океан Ельзи".

"У ході перевірки було встановлено, що дозвільних документів на здійснення трудової діяльності на території Росії музиканти не мають і не оформлювали", - йдеться в повідомленні відомства.

У підсумку дев'ятьох музикантів групи оштрафували на загальну суму 18 тис. рублів (трохи більше 550 доларів США), а організатори концерту зобов'язані заплатити 225 тис. рублів (майже 7 тисяч доларів США) за "незаконне залучення іноземних мігрантів до роботи".

Турне триває

В управлінні ФМС у Саратовської області Російській службі Бі-бі-сі підтвердили, що для кожного учасника українського колективу штраф склав 2 тис. рублів, тобто близько 62 доларів США. Інші коментарі співробітники служби надати відмовилися.

Не стали коментувати подію і організатори концерту в Саратові.

Відповідно до чинного російського міграційного законодавства, іноземці, для того щоб займатися трудовою діяльністю в Росії, повинні отримати в органах ФМС дозвіл на роботу.

Ці правила поширюються і на представників країн СНД. Виняток роблять тільки для громадян Білорусі та Казахстану, які можуть працювати на території Росії без оформлення дозволу.

При цьому дозвіл на роботу дає право займатися трудовою діяльністю в рамках того регіону, який видав документ. Однак для людей таких професій, які по роботі багато їздять, передбачений виняток.

Після концерту в Саратові в понеділок гурт уже виступив у Волгограді. Про якісь проблеми з органами ФМС Волгоградської області в ЗМІ не повідомляли.

У середу запланований концерт "Океану Ельзи" в Ставрополі. Також у рамках листопадового турне по Росії, під час якого музиканти просувають свій новий альбом "Земля", група повинна відвідати Краснодар, Ростов-на-Дону, Воронеж та інші міста.