Голого митця, що прибив себе до Червоної площі, звільнили

Павленський
Image caption Петро Павленський протестував проти створення в Росії "поліцейської держави"

Тверський суд Москви повернув до ОВД "Китай-город" справу художника-авангардиста з Петербурга Петра Павленського. У неділю він прибив свою мошонку до бруківки Червоної площі, назвавши цей перформанс акцією протесту проти "тріумфу поліцейської держави".

Суд не став розглядати справу через відсутність у поданих поліцією документах свідчень протиправних дій, розповіла агентству РАПСІ прес-секретар Тверського суду Катерина Коротова.

З цих документів випливає, що поліція притягає Павленського до відповідальності за дрібне хуліганство, за що передбачено покарання до 15 діб арешту.

Однак, згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення, дрібне хуліганство - це порушення громадського порядку, яке висловлює явну неповагу до суспільства, супроводжується нецензурною лайкою в громадських місцях, образливим чіплянням до громадян, а також знищенням або пошкодженням чужого майна.

"У протоколі про адміністративне правопорушення відносно Павленського свідчення про такі дії відсутні. Суд вважає, що при складанні протоколу порушено положення статті 28.2 КоАП РФ, оскільки відсутній опис конкретних умисних дій, вчинених Павленським", - розповіла Короткова в інтерв'ю РАПСІ.

У понеділок після рішення Тверського суду Павленського звільнили.

"Метафора апатії"

У неділю після обіду 29-річний Петро Павленський просидів на площі з прибитими цвяхом до землі ґеніталіями близько півтори години.

Митець із Санкт-Петербурга мав отримати п’ятнадцятиденний арешт, але в понеділок його звільнили.

Своє дійство він назвав "Фіксацією" та приурочив до Дня працівників органів внутрішніх справ, який святкують у Росії 10 листопада.

За його словами, це була метафора на нинішню апатію російського суспільства й протест проти "тріумфу поліцейської держави".

Критики російського президента звинувачують Володимира Путіна в придушенні інакомислення після свого переобрання в березні минулого року.

"Коли влада перетворює країну в одну велику в’язницю, відкрито грабує населення й направляє фінансові потоки на ріст та збагачення поліційного апарата й інших силових структур, суспільство допускає свавілля. Забувши про чисельну перевагу, воно своєю бездіяльністю наближає тріумф поліцейської держави", - заявив пан Павленський.

Його перформенс біля мавзолею Володимира Леніна був записаний на відео та викладений в Інтернет.

Як повідомляє російський телеканал "Дождь", суддя, що розглядав справу Павленського, встановив неправильне оформлення протоколу про затримання й відпустив митця. До кінця не зрозуміло, чи можуть Павленського після цього арештувати знову.

Протестувальник зі стажем

Раніше Павленський привертав до себе увагу тим, що зашив собі рота біля Казанського собору в центрі Санкт-Петербургу на знак протесту проти суду над учасницями гурту Pussy Riot.

В травні цього року він обгорнув своє голе тіло колючим дротом перед Маріїнським палацом, де засідає міська рада.

Провідні представники російського світу мистецтва схвалили його вчинок на Червоній площі у своїх коментарях на ресурсі grani.ru. Одні назвали його вчинок "потужним знаком абсолютного відчаю", а інші – "маніфестом безсилля".

Дехто задається питанням, як поліція на Червоній площі дозволила Павленському проводити свій перформенс так довго. Один блогер написав на Twitter: "Митець Павленський прибиває блогерів до своїх яєчок".

Новини на цю ж тему