Картину Френсіса Бекона продали за рекордні 142 млн доларів

Копирайт изображения AP

Полотно британського художника Френсіса Бекона "Три нариси до портрета Лусіана Фройда" стало найдорожчим твором мистецтва, яке коли-небудь продавали з аукціону.

Триптих, створений британським експрессіоністом у 1969 році, на аукціоні Christie's у Нью-Йорку продали за 142 мільйони доларів.

Попередній рекорд належав картині "Крик" Едварда Мунка, яку минулого року продали за майже 120 млн доларів на аукціоні Sotheby's.

Торги за участю картини Бекона, початкова ціна якої була 85 мільйонів доларів, тривали шість хвилин. Аукціонний дім Christie's не оприлюднює ім'я покупця.

На картині зображений британський художник Лусіан Фройд, який був близьким другом Бекона. Вони декілька разів позували один для одного.

Триптих "Три нариси до портрета Лусіана Фройда" розділили на три окремі панелі після ретроспективної виставки художника у 1971-1972 роках в паризькому Гран-Пале. Одна із панелей окремо виставлялася в британській галереї Тейт у 1985 році.

У 1999 році об'єднаний триптих показали на виставці в Нью-Хейвені в штаті Коннектикут.

Френсіс Бекон (1909-1992рр.) є одним із провідних представників експрессіоністів ХХ століття. У своїх творах він торкався теми відчуження релігії від смерті.