"Оксфордський словник" назвав словом року "selfie"

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Репортери підгледіли, як доньки Обами роблять "самофото" на його інавгурації

"Оксфордський словник" визначив англійське слово року - ним стало "selfie", що означає фото себе, зроблене для соцмереж, часто за допомогою мобільного пристрою.

Український відповідник цього слова, яким користуються у соціальних мережах, - "самофото". Рідше трапляється транслітерація - "селфі".

За словами редакторів "Оксфордського словника", в англійській мові це слово вийшло за рамки інтернет-сленгу і почало позначати фотоавтопортрет в широкому сенсі. Вперше воно було зареєстроване на австралійському онлайн-форумі.

Один користувач, який упав зі сходів, завантажив фото своїх синців. Він вибачився за те, що знімок не в фокусі, пояснивши, що він тверезий, просто зробив "селфі", тобто знімав сам себе.

Це слово останнім часом набуло великої популярності в англомовному світі. Одна із причин - кілька вірусних фото, наприклад тінейджерок, які знімають себе на фоні Папи римського. За останній рік частота його вживання зросла на на 17 000%, відзначають мовознавці.

До коротку списку увійшло також слово "twerk", що означає "сексуально провокативні танцювальні рухи" у стилі Майлі Сайрус, і "bing-watch" - так кажуть про тих, хто надто багато часу проводить перед телевізором. Цей феномен пов'язують із поширенням мережевих відеосервісів, які дозволять глядачам самим обирати, які фільми і телешоу дивитися.

Також популярне слово "showrooming" від "шоурум" - торгова зала. Воно означає вивчати річ у магазині із тим, щоб потім купити її в мережі за нижчу ціну.

"Винахідливість мовців"

Копирайт изображения AFP
Image caption Вірусне селфі з Папою

Визначаючи слово року, мовознавці відзначають "винахідливість" мовців, які знаходять влучні назви для нових соціальних, політичних або технологічних явищ.

У 2004 році словом року стало "chav" - британський аналог "гопника". У 2008 році - "credit crunch", кредитна криза.

Слово року не конче має з'явитися саме в останні 12 місяців. Єдина вимога - щоб воно набуло значного поширення і резонансу в цей період.

Фахівці вираховують частотність вживання слова у мережі за допомогою спеціальної програми, база даних якої охоплює близько 150 мільйонів англійських слів.

Ця система дозволяє простежити появу нових слів і відстежувати зміни у географії та частоті їхнього вжитку.