У Франції можуть запровадити штрафи для клієнтів секс-бізнесу

секс-бізнес Копирайт изображения AFP

Нижня палата французького парламенту схвалила законопроект, який запровадить штрафи для тих, хто користується послугами жінок секс-бізнесу.

Документ встановлює штраф у розмірі 1500 євро за купівлю сексу.

Згідно з новим законопроектом, проституція залишиться законною. Але сутенерство та змушування до проституції - заборонені.

Прихильники документу твердять, що він запроваджує покарання для користувачів секс-послуг, але критики доводять, що він створює ризики для секс-працівників.

Перш, ніж набути чинності, документ має схвалити Сенат Франції.

Минулого тижня депутати попередньо підняттям рук підтримали закон, а в середу на голосування винесли всі його 20 статей. Більшість з них спрямовані на те, щоби припинити роботу міжнародних сутенерських мереж, а також допомогти тим людям, які хочуть вийти з секс-бізнесу.

За даними французького міністерства внутрішніх справ, до 80-90% працівників секс-бізнесу у цій країні - іноземці, часто це - жертви торгівлі людьми.

Штраф у 1500 євро сплачуватимуть ті, кого вперше спіймали на порушенні, далі він може збільшитися більш, ніж удвічі.

Цей документ викликав жваві дискусії у Франції.

Міністр з прав жінок Франції підтримала документ, заявивши, що всі форми участі у секс-бізнесі є неприйнятними. Схвалення документу вона описала як складне.

Натомість, лунають припущення, що закон може зашкодити тим, хто надає секс-послуги.

"Вони будуть змушені продовжувати ховатися, оскільки, якщо їм і не загрожує арешт, їхні клієнти ризикують. А їхнє виживання залежить від клієнтів", - каже Тім Лейчестер з доброчинної медичної організації Medecins du Monde.