Вам не захочеться відкладати її на завтра: рецензія на книгу "Обережно, діти!"

Для того, щоб написати дитячу книжку, треба мати правдиве серце і легкий політ думки. Далеко не кожен письменник береться за таку делікатну роботу. Коли мені до рук потрапила книжка з цікавою назвою "Обережно, діти!" Марії Ткачівської, я переконалася, як важливо тримати в руках справжню дитячу літературу. Це вже не перша книга цієї авторки, яка спонукає читача задуматися над життєвими проблемами. У своїй дитячій книжці авторці вдається легко й невимушено розповідати про дітей та їх проблеми, нікому не нав’язуючи свою думку. Для мене, матері двох малих дітей, це особливо важливо та актуально.

Книга складається з трьох розділів, у кожному з яких є своя сторінка дитинства, починаючи від народження, дитячого садка і закінчуючи канікулами в селі, де головний герой роману Марко опиняється вперше у житті. Про нього, на жаль, мало турбуються батьки, які весь час працюють. Чи не єдиний, хто займається його вихованням, є дідусь. Активними помічниками діда у вихованні хлопчика є телевізор та комп’ютер.

Читаючи книжку "Обережно, діти", дитина має можливість побачити реальний світ, який її оточує. Вона впізнає свої перемоги і невдачі, дивиться на них збоку і може зробити свої висновки щодо правильності вчинків Марка та його поведінки. Книжка є цікавою і потрібною не тільки для дітей, а й для дорослих, які ще раз можуть переконатися, що діти особливо спостережливі та схильні до глибокого аналізу тієї чи іншої ситуації. Вони відверті та безпосередні. Це демонструють епізоди в поліклініці, дитячому садку, школі тощо. Очима дитини в жартівливій формі автор змальовує народження малюка: "Сьогодні я вирішив, що, може, вже було б варто глянути, як живеться там, поза моїм океаном. А ще, відверто кажучи, мені не подобалося, що в мене надто довгі нігті, які роздряпують обличчя, і довге, мов у дівчинки, волосся. Мені набридло, що ніхто не турбується про мій зовнішній вигляд, тільки про шлунок. Тому я почав діяти. Досвіду в таких справах у мене ще не було. Про всяк випадок спробував кілька разів сильніше випрямити ноги, розгойдатися і… Не встиг я ще про таке подумати, як там з того боку здійнялась метушня..."

Особливо захоплюючою та багатою на пригоди є третя частина роману, в якій батьки залишають Марка в селі у дідуся й бабусі. Читаючи розділ "Обережно, село", багато хто з дітей може впізнати себе у малих бешкетниках, посміятися з самого себе, радіти та переживати разом з героями роману. Хто не хотів стрибати з парашутом-парасолькою чи лікувати курча або лелеку? Хто не залазив у сусідський сад на яблуню (там яблука завжди чомусь смачніші)? Хто при всій своїй мужності та сміливості не втікав від ґелґотливих гусей? Багато хто може згадати про такі чи інші власні витівки.

Роман безумовно заслуговує на широкий розголос та високе поцінування. Раджу прочитати всім цю захоплюючу історію. В ній можна знайти для себе немало веселих, хвилюючих та повчальних моментів. Дорослі після прочитання книжки зможуть краще зрозуміти свою дитину, яка здебільшого все робить із добрими намірами. Для кожного, хто хоче отримати безліч позитивних і незабутніх емоцій, раджу взяти до рук книжку "Обережно, діти" і відкрити її. Вам точно не захочеться відкладати її на завтра!

Новини на цю ж тему