ВВС Україна оголосила короткі списки премії "Книга року ВВС – 2013"

Image caption ВВС Україна у партнерстві з ЄБРР оголошують "короткі списки" премії "Книга року ВВС - 2013"

BBC Україна оголосила короткі списки в номінаціях "Книга року BBC - 2013" та "Дитяча Книга року BBC - 2013", що представлені у партнерстві з Культурною програмою Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР).

До короткого списку у номінації "Книга року BBC – 2013", що відбирався з 20-и видань, увійшли такі твори:

  • Юрій Макаров, "За чверть десята". Київ, Нора-Друк. - 2013.
  • Ярослав Мельник, "Далекий простір". Харків, Клуб сімейного дозвілля. - 2013.
  • Наталка Сняданко, "Фрау Мюллер не налаштована платити більше". Харків, Клуб сімейного дозвілля. - 2013.

На думку члена журі, головного редактора ВВС Україна Ніни Кур’яти, учасників "короткого списку" премії "Книга року ВВС – 2013" об’єднує тема пошуків себе. "Всі три видання, що увійшли до короткого списку – романи, головні герої яких мають складні стосунки з системою. Вони мігрують між різними соціальними групами, прагнучи знайти власне місце. Всі вони – як "свій серед чужих, чужий серед своїх".

До короткого списку у номінації "Дитяча Книга року BBC – 2013", що відбирався з-поміж 13-и видань, увійшли такі твори:

  • Галина Вдовиченко. Ліга непарних шкарпеток. Харків, Клуб сімейного дозвілля. – 2013.
  • Олександр Гаврош. Розбійник Пинтя у заклятому місті. АБАБАГАЛАМАГА. – 2013.
  • Сергій Гридін. Не такий. Львів, Видавництво Старого Лева. – 2013.
  • Мар’яна Прохасько, Тарас Прохасько. Хто зробить сніг. Львів, Видавництво Старого Лева. – 2013.
  • Ірен Роздобудько. Арсен. Київ, Грані–Т. 2013.

Член журі, письменниця та радник ЄБРР з питань культури Світлана Пиркало говорить: "Цього року ми представляємо окрему нагороду за дитячу літературу вже вдруге, і цьогорічний вибір – ще багатший, ніж торік. Разом із героями книжок цьогорічного короткого списку ми мадруємо чарівними дорогами українських казок, виживаємо разом із підлітками в сучасній реальності, разом із кротенятами та сестричкою-зайченям дізнаємося, хто робить сніг, розгадуємо захоплюючу сімейну таємницю та вчимося, як триматися разом, якщо ви – непарні шкарпетки в шафі".

Image caption До "довгих списків" премії увійшло 33 видання

Переможці в обох номінаціях будуть оголошені у п’ятницю, 13 грудня, на церемонії нагородження, що відбудеться j 15.00 у конференц-залі готелю "Воздвиженський" за адресою вул. Воздвиженська, 60 а, б, г. Автор-переможець у кожній номінації отримає премію 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті. Видавництва, де вийшли друком книжки переможців, отримають право використовувати логотип конкурсу "Книга року ВВС" на всіх наступних виданнях цих книжок.

Більше інформації про конкурс, а також читацькі рецензії можна знайти в розділі " Книга року ВВС – 2013"

Більше інформації можна отримати тут:

BBC: Лала Наджафова, lala.najafova@bbc.co.uk +44 7912 583836

ЄБРР: Світлана Пиркало,pyrkalos@ebrd.com+44 780 251 0751

Нотатки для редакторів:

BBC Україна - bbc.ua – частина Всесвітньої служби ВВС, міжнародного мультимедійного мовника, який пропонує широкий спектр мовних та регіональних продуктів на радіо, телебаченні, онлайн та через бездротові пристрої. Щоб досягнути своєї тижневої аудиторії, яка налічує 192 мільйони користувачів по всьому світу, Всесвітня служба ВВС використовує різні платформи – короткі хвилі, AM, FM, цифрові супутники та кабельні канали. Її новинні сайти включають аудіо- та відеоконтент та пропонують можливість долучитися до свесвітніх дебатів. Всесвітня служба ВВС пропонує свої продукти для радіо, виготовлені різними мовами, партнерським FM-станціям по всьому світу, та має багато партнерів, яким пропонує контент для новинних вебсайтів, мобільних телефонів та інших бездротових пристроїв, а також телеканалів. Щоб дізнатися більше, завітайте наbbc.com/worldservice.

Тижнева аудиторія новинних сервісів ВВС – таких, як Всесвітня служба ВВС, телеканал BBC World News та bbc.com/news становить 256 мільйонів людей.

Новини на цю ж тему