У Лондоні засудили вбивць солдата Лі Рігбі

вбивці Лі Рігбі Копирайт изображения Reuters

Суд Лондона визнав Майкла Адебовале та Майкла Адеболаджо винними у вбивстві британського солдата Лі Рігбі у лондонському районі Вулич у травні.

Суддя заявив, що термін покарання ухвалять в січні, після того, як апеляційний суд оголосить рішення щодо застосування довічного терміну ув'язнення як покарання.

29-річний та 22-річний ісламісти спершу збили солдата своїм автомобілем, а потім витягнули його на середину дороги та спробували відрізати йому голову ножем.

Адеболаджо назвав себе "воїном Аллаха", а вбивство, за його словами, було актом війни.

Колегія присяжних у суді Олд-Бейлі у складі восьми жінок та чотирьох чоловіків оголосила вирок після півторигодинних роздумів.

Ісламістів визнали невинними у спробі вбивства поліцейських. Підсудні твердили, що вони хотіли спровокувати поліцейських на застосування зброї, щоби їх застрелили, і таким чином, щоби однодумці вважали їх мучениками.

Суддя висловив "вдячність та захоплення" родині вбитого солдата.

Родина Лі Рігбі емоційно зреагувала на оголошення вироку.

"Це був складний час у нашому житті. Нікому не побажаєш того, що пережила наша родина", - розповіла дружина загиблого.

Адеболаджо при виході з судової зали поцілував свій Коран та підняв його вгору.

Прем'єр-міністр Британії Девід Кемерон заявив: "Уся країна була шокована вбивством Лі Рігбі, усі засуджують те, що сталося. І я думаю, що усі підтримають оголошений вирок".

Генеральний секретар Ради мусульман Британії Фарук Мурад заявив, що мусульманські країни засуджують цей злочин. "Це був безчесний вчинок, і нічого не може його якимось чином виправдати", - сказав він.

Відплата за мусульман

Очевидці розповідали, що двоє нападників розмахували мачете та тесаком і кричали "Аллах акбар!".

Одразу після вбивства і за декілька хвилин до арешту один зі свідків на місці злочину зафіксував на відео слова Майкла Адеболаджо про те, що він скоїв напад через те, що британські солдати щоденно вбивають мусульман.

Крім того, Адеболаджо передав свідкові злочину записку, у якій назвав напад "відплатою за придушення народів в ісламських країнах".

Після того, як вони вбили свою жертву і кинули тіло біля казарм, нападники близько 20 хвилин чекали, доки прибуде поліція.

У нападників був незаряджений пістолет, виготовлений 90 років тому, яким вони відлякували перехожих до прибуття поліції.

Поліцейські відкрили вогонь і поранили двох ісламістів. Згодом їх арештували.

Після нападу у Британії лунали припущення, що це могло бути терористичним актом.