Папа в різдвяному посланні згадав про Сирію, Ірак і конфлікти в Африці

Головною темою різдвяного послання Папи стали світові конфлікти Копирайт изображения Reuters
Image caption Головною темою різдвяного послання Папи стали світові конфлікти

Папа Франциск у своєму першому різдвяному привітанні закликав забезпечити мешканцям Сирії доступ до гуманітарної допомоги.

Він попросив тисячі паломників, що зібралися на площі Святого Петра у Ватикані, молитися за мирне розв'язання конфлікту в Сирії та інших гарячих точках планети.

Папа-аргентинець також згадав про трагічну загибель мігрантів, які намагаються потрапити до Європи. За його словами, такі інциденти не повинні повторюватися.

У середу християни західного обряду з усього світу відзначають народження Ісуса Христа у Вифлеємі.

Сирійський конфлікт стає головною темою різдвяного виступу Папи вже третій рік поспіль. Це святкове послання називається Urbi et Orbi - що означає "Місту (мається на увазі Рим. - Ред.) і світу".

"Надто багато життів були зруйновані в результаті конфлікту в Сирії, що розпалює ненависть і помсту, - сказав 77-річний понтифік. - Просімо Господа позбавити сирійський народ від подальших страждань".

Папа також закликав до встановлення миру в Іраку, успішних переговорів між ізраїльтянами та палестинцями та розв'язання конфліктів у Африці.

За його словами, про насильство в Центральноафриканській Республіці - "країні, яку роздирають насильство і бідність" - "часто забувають".

Він також закликав до припинення бойових дій у Демократичній Республіці Конго і встановлення "соціальної гармонії" в Південному Судані.

У вівторок увечері тисячі людей зібралися у Вифлеємі для святкування Різдва. За словами кореспондентів, це найбільше зібрання за останні роки.