СК Росії: тролейбус у Волгограді підірвав смертник

Копирайт изображения AFP

Слідчий комітет Росії висунув версію про виконавця вибуху в тролейбусі у Волгограді: за даними відомства, ним міг бути смертник "слов'янської зовнішності".

У результаті вибуху загинули 14 людей, понад 40 постраждали.

Потужність вибухового пристрою становила близько чотирьох кілограмів у тротиловому еквіваленті.

Президент Росії Володимир Путін провів екстрене засідання Національного антитерористичного комітету, давши доручення посилити безпеку в усіх регіонах країни.

У патрулюванні Волгограда висловили бажання взяти участь козаки.

Патріарх Московський Кирил провів панахиду за жертвами терактів у Волгограді в своїй резиденції в підмосковному Передєлкіно.

П’ятиденна жалоба

Жалоба у Волгограді триватиме п'ять днів: з 30 грудня по 3 січня. Раніше повідомлялося про триденну жалобу .

Крім цього російський Олімпійський комітет не проноситиме вогонь через Волгоград.

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підписав розпорядження про виплату компенсацій сім'ям загиблих у розмірі 1 млн рублів (30 тисяч доларів).

Політична партія "Родина" закликала ввести смертну кару для терористів і їхніх посібників.

Уповноважений з прав людини Володимир Лукін у відповідь заявив, що повернення до смертної кари – це "те, чого домагаються вороги", і назвав заклики до скасування мораторію "істеричними".

Рух вулицею, де стався вибух, перекрито в обидва боки. На місці вибуху залишився лише металевий каркас тролейбуса.

Також стало відомо, що уламки вибухового пристрою збігаються з деталями, виявленими під час вибуху на Волгоградському вокзалі напередодні.

Тоді загинуло щонайменше 17 людей.

За попередніми повідомленнями, виконавцем нападу на вокзалі є марійський фельдшер Павло Пєчонкін, який торік прийняв іслам. Раніше слідчі говорили про жінку-смертницю.

Копирайт изображения BBC World Service

Ознаки паніки

Прес-служба Південного регіонального центру МНС повідомила ВВС про розміщення у Волгограді 500 співробітників відомств та близько 100 одиниць техніки.

Як зазначив офіційний представник міністерства Олег Салагай, лікарні Волгограда повністю забезпечені донорською кров'ю .

Волгоградська поліція визнала, що в місті після двох терактів за добу почалася паніка.

"Це паніка. Ніяких нових вибухів не відбувається. До екстрених служб постійно телефонують і запитують про реальність будь-яких нових вибухів. Усе це не підтверджується", - розповіла представник головного управління МВС у Волгоградській області Світлана Смолянинова.

На місце інциденту прибули губернатор Волгоградської області Сергій Боженов і міністр охорони здоров'я Росії Вероніка Скворцова. У Волгоград вилетів глава ФСБ Олександр Бортников.

Попередні вибухи

Тим часом кількість жертв вибуху на залізничному вокзалі у Волгограді, що стався в неділю, зросла до 17 осіб. Серед них є діти.

Слідчий комітет повідомляє, що більшість тіл загиблих вже впізнали. На місці вибуху загинули 14 людей, ще троє померли в лікарнях. З пораненнями різного ступеня тяжкості госпіталізовані 38 людей, повідомляє прес-служба МОЗ Росії.

Після вибуху уряд запровадив додаткові заходи безпеки на всіх вокзалах Росії. Також посилені заходи безпеки в Москві.

У жовтні у Волгограді вже був подібний вибух: у автобусі підірвалася смертниця - 30-річна Наїда Ахіялова з Дагестану. Тоді загинули семеро: шість пасажирів автобуса і сама Ахіялова.

Російська влада побоюється, що напередодні Олімпіади в Сочі екстремістські групи спробують здійснити теракти.

Волгоград розташований за 690 км на північний схід від Сочі.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів