Вночі на Майдані покажуть вертеп із "тітушками" й чортами

Євромайдан Копирайт изображения AFP
Image caption Святкування Нового року на Майдані в Києві почнеться о 21:00

У новорічну ніч на Майдані Незалежності в Києві виступить "зірковий вертеп" з політиків, журналістів, громадських діячів та митців, повідомляють організатори Євромайдану.

Цієї ночі також планують спробу встановити новий світовий рекорд з кількості людей, які одночасно виконують національний гімн.

Крім цього, зі сцени Майдану виступлять 20 українських гуртів і виконавців, серед яких ТНМК, "Тартак", Руслана, "Скай", Лана, Марія Бурмака і "Мандри". Про це йдеться в повідомленні на сайті "Батьківщини" з посиланням на депутата парламенту Олеся Донія.

Концертна програма розпочнеться о 21:00.

Догнати і перегнати Індію

"Ми ухвалили концепцію "барикадного" Нового Року. Запрошувати на виступи зірок естради, які не розуміють духу Майдану, на наш погляд недоцільно. Тому в новорічну ніч зі сцени виступить перша двадцятка українських рок-гуртів, які до цього постійно брали участь у житті Майдану", - сказав пан Доній.

За словами депутата, на Майдані будуть присутні представники Книги рекордів Ґіннеса, які мають зафіксувати новий світовий рекорд з кількості людей, що співають національний гімн.

Виконувати гімн планують о 23:50.

Щоб порахувати всіх учасників дійства, організатори планують розбити головну площу столиці на 50 секторів. Кожен з них зніматимуть на фото й відео, щоб потім вичислити приблизну кількість людей на квадратний метр.

Чинний на сьогодні світовий рекорд з виконання національного гімну належить індійцям. 6 травня 2013 року у місті Лакнау на півночі країни гімн Індії одночасно заспівали 121 653 особи, повідомляє сайт "Книги рекордів Ґіннеса".

Усі вони – працівники корпорації Sahara India Pariwar – другого за кількістю робочих місць роботодавця Індії.

На думку співачки й активістки Майдану Руслани Лижичко, українці цілком зможуть побити цей рекорд.

"Були люди, які запитали мене: а якщо ми не зберемося? Я сказала, що це малоймовірно, тому що все-таки на Майдані кожної неділі весь цей час збиралася велика кількість, і єдине, що ми не здогадалися тоді це зафіксувати", - сказала вона журналістам.

Безалкогольне шампанське

Іншою родзинкою свята обіцяє стати "зірковий вертеп", ролі в якому гратимуть понад 20 відомих людей.

Як повідомляє сайт "Батьківщини", одного з трьох Царів гратиме художник і письменник Лесь Подерв'янський, Ірода – депутат парламенту Володимир Ар'єв, одного з чортів – художник і активіст Сергій Поярков, солдата – співак Сашко Положинський, а "тітушок" - музиканти Фоззі і Фагот.

Раніше в опозиції також казали, що в новорічну ніч на Майдані забезпечать харчування і вже закупили тисячу пляшок безалкогольного шампанського.

У київському метрополітені повідомили, що з нагоди свята продовжать рух поїздів на годину – до 1-ї ночі.