З "Академіка Шокальського" успішно евакуювали всіх пасажирів

Шокальський

З російського судна "Академік Шокальський", застряглого у берегів Антарктиди, успішно евакуювали 52 пасажирів.

Раніше евакуацію відкладали через поганий стан криги.

Австралійське управління морської безпеки (AMSA) повідомило, що всі науковці та туристи з судна доправлені на борт "Аврори Аустраліс".

Російське судно застрягло у кризі 24 грудня за 1500 морських миль від австралійської Тасманії.

Судно використовувалося для Австралійської антарктичної експедиції, яка мала на меті повторити мандрівку австралійського натураліста Дугласа Моусона, здійснену ним століття тому.

25 грудня "Академік Шокальський" подав сигнал лиха, після чого координаційно-рятувальний центр Австралії направив на допомогу полярникам три криголами - австралійську "Аврора Аустраліс", французьку "Астролябію" та китайський "Сніжний дракон".

Сім вильотів

За кілька годин до евакуації Австралійське управління морської безпеки (AMSA) передало, що "через поганий стан льоду на морі" баржа з австралійського криголама "Аврора Аустраліс" не може дістатися криголама "Сніжний дракон", куди збираються доправляти евакуйованих. Через це операцію вкотре відклали.

Пряма евакуація на "Аврору Аустраліс", за словами представників AMSA, виключена, оскільки вертоліт "не може приземлитися ні на судно, ні на кригу поруч з ним".

Очікують, що екіпаж судна повернеться до австралійської Тасманії не раніше середини січня.

Попри ситуацію, що склалася, члени експедиції продовжували експерименти, вимірювали температуру та досліджували кригу.

Однією з цілей експедиції було визначити, як швидко зникає крига Антарктики.

Новини на цю ж тему