Пожежа у Харкові: заблоковані люди стрибали із вікон

Пожежа у Харкові

Восьмеро людей загинули внаслідок пожежі в цеху ювелірної фабрики у Харкові, ще семеро - постраждали.

За словами віце-прем'єра Олександра Вілкула, загоряння спричинило кричуще порушення техніки безпеки. У прокуратурі Харківщини розповіли, що евакуаційний вихід був зачинений.

Частина загиблих вистрибнули з вікна заблокованого цеху.

У розпал роботи

Пожежа у виробничому приміщенні ТОВ "Харківська ювелірна фабрика" спалахнула у розпал робочого дня. Виклик рятувальникам надійшов об 11:29. Але в держслужбі з надзвичайних ситуацій не виключають, що про загоряння повідомили не відразу, спершу гасили вогонь самотужки. На момент прибуття пожежних горіло вже 250 кв.м. на двох поверхах - четвертому і п’ятому.

В охопленому вогнем приміщенні замкненими опинились близько 40 людей. Працівники розповідають: на фабриці суворі правила внутрішньої безпеки, електронна система доступу до виробничих приміщень із коштовностями. Коли в будівлі вимкнулась електрика, залізні двері замкнулись і не відчинялись, заблокувавши робітників.

В паніці четверо людей вистрибнули з вікна, двоє з них загинули. На згарищі після локалізації пожежі рятувальники знайшли тіла ще шістьох загиблих.

"Люди визирали з вікон, кричали, висіли на кондиціонерах, скільки могли, потім зривались і падали униз, - розповіла Олена, яка працює в іншому корпусі і стала свідком пожежі. – Внизу стояла якась вантажівка із мішками з піском у кузові, її спеціально підігнали. І люди падали в цю машину".

За даними Держслужби з надзвичайних ситуацій, на місці пожежі працювали 12 відділень служби порятунку, 4 автодрабини, понад 100 людей особового складу.

"Евакуйовані 22 людини. Слідство з’ясовує, чи був виклик своєчасним та чи була в людей можливість покинути приміщення", - повідомив Євген Василенко, фахівець Держслужби з надзвичайних ситуацій у Харківській області.

Доба для подолання шоку

Бригади швидкої допомоги доправили в лікарню 7 постраждалих. Двоє з них – в травматологічному відділенні після падіння з 4 поверху. П’ятеро – з ураженнями дихальних шляхів та опіками тіла.

В критичному стані тільки один з пацієнтів, - повідомила Світлана Горбунова-Рубан, заступник Харківського міського голови: "Стан інших пацієнтів – середньої тяжкості. У них переважно уражені дихальні шляхи та нетяжкі опіки на тілі. Але всі вони пережили надзвичайно тяжкий стрес".

За даними лікарів, психологічний стан пацієнтів поки що не дозволяє їм спілкуватись зі слідчими чи пресою, принаймні добу постраждалих в пожежі людей виводитимуть з шоку.

Розслідує надзвичайну пригоду харківська міліція. Для з’ясувань причин до Харкова прибула урядова комісія.

За словами віце-прем’єра Олександр Вілкула, трагічний випадок спричинило кричуще порушення правил безпеки, через яке в приміщенні модельного цеху вибухнули легкозаймисті речовини: "На місці вибуху знайдені залишки їжі, пляшки, ймовірно, з алкоголем. І шість тіл загиблих в пожежі були знайдені саме за столом".

Пан Вілкул також повідомив, що родини загиблих отримають по 100 тисяч гривень компенсації.

Кримінальне провадження, за даними прокуратури, порушили за двома статтями: порушення правил пожежної безпеки, яке спричинило тяжкі наслідки, та порушення правил охорони праці.

В.о. прокурора Харківської області Володимир Суходубов, після відвідування місця пожежі розповів: "В приміщенні, де був епіцентр загоряння і вибух, не було евакуаційного виходу. На ньому висів амбарний замок. Якби там був запасний вихід – можливо, люди, які рятуючись, стрибали з вікон, не постраждали б".

Новини на цю ж тему