Дії пожежників у Харкові були професійними – глава ДСНС

Пожежа у Харкові
Image caption На ліквідації пожежі у Харкові працювали 20 одиниць техніки і 112 людей особового складу

Керівник Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) Михайло Болотських вважає, що співробітники його відомства при ліквідації пожежі в приміщенні Харківської ювелірної фабрики спрацювали "абсолютно чітко, професійно і якісно".

Про це він заявив на брифінгу в Кабінеті міністрів у четвер.

За його словами, однією з встановлених причин пожежі є людський фактор.

За попередніми даними, внаслідок пожежі у приміщенні ювелірного підприємства, розташованого на території компанії "Хартрон", у середу загинули 8 людей, госпіталізовані – семеро.

"Чітко, професійно, якісно"

Глава ДСНС позитивно оцінив роботу рятувальників під час ліквідації пожежі у Харкові.

"Абсолютно чітко, професійно та якісно, й це не лише моя думка, це й правоохоронні органи, які почали розслідування, відзначили. Спрацювали всі оперативні служби й рятувальна служба за 6 хвилин після виклику. Перша група – 5 машин техніки, автодрабина – були на цьому об'єкті, перевищивши норматив прибуття. І в результаті правильних професійних дій були врятовані 22 людини", - сказав пан Болотських.

На зауваження присутніх на брифінгу журналістів щодо того, що під час ліквідації пожежі не застосовувалися брезентові тенти, на які могли б стрибати люди з верхніх поверхів будівлі, Михайло Болотських відповів, що такі тенти не використовуються рятувальниками ще з радянських часів.

"Тенти не передбачені нормативами, у нас їх просто немає", - цитують його "Українські Новини".

За словами пана Болотських, внаслідок "відмінної" роботи рятувальників поширення пожежі було мінімальним.

Він повідомив, що загалом на ліквідації пожежі працювали 20 одиниць техніки та 112 людей особового складу.

Раніше ВВС Україна повідомляла, що під час пожежі люди у паніці вистрибували з вікна. Власне, двоє з восьми загиблих людей померли саме внаслідок падіння.

Не теракт

Наразі достеменні причини пожежі залишаються невідомими.

"Точніше ми зможемо сказати, коли закінчать роботу експерти в усіх напрямках, і комісія зможе сказати, яка причина цієї трагедії", - цитує главу ДСНС УНІАН.

При цьому пан Болотських нагадав, що зараз розглядаються такі можливі причини, як "порушення правил охорони праці, правил пожежної безпеки, або ці чинники в сукупності, й, однозначно, людський чинник".

"Було виявлено ємності з легкозаймистими предметами, які використовуються на цій ділянці, а також ті, які не використовуються, також є питання до евакуаційного виходу й правил охорони праці та пожежної безпеки", - зазначив пан Болотських.

Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул заявив, що версія теракту як причини пожежі "виключається", повідомляють "Українські Новини".

Покращення стану

Image caption Пожежа розпочалася близько 11:30 у середу

Тим часом стан усіх постраждалих під час пожежі на ювелірній фабриці покращився, цитує Інтерфакс-Україна повідомлення прес-служби Харківської міської ради.

"Головний лікар лікарні Олена Ковальова відзначила, що чоловік, якому вчора зробили операцію, наразі перебуває у реанімації, однак його стан значно покращився", – йдеться у повідомленні.

Уряд заявив, що виділить 100 тисяч гривень кожній сім'ї загиблих.

Пожежа у Харкові

Пожежа у приміщенні, орендованому Харківською ювелірною фабрикою, спалахнула у середу близько 11:30.

Горіли четвертий та п’ятий поверхи п’ятиповерхової будівлі, розташованої на території компанії "Хартрон".

У той же день в інтернеті було поширено фото та відео, які, на думку користувачів соціальних мереж, могли свідчити про непрофесійність дій рятувальників та можливість уникнути принаймні частини людських жертв від пожежі.

Розслідуванням обставин пожежі займається міліція. Хід досудового розслідування взято на особливий контроль керівництвом прокуратури Харківської області, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів