В Ізраїлі поховали Аріеля Шарона

Аріель Шарон Копирайт изображения AFP

Екс-прем'єр-міністр Ізраїлю Аріель Шарон був похований з усіма військовими почестями на сімейній фермі "Шикмім" на півдні Ізраїлю.

Труну на останньому етапі церемонії несла група генералів.

Під час поховання, яке відбулося поблизу кордону з сектором Газа, були посилені заходи безпеки.

Виголошуючи надгробне слово, президент Ізраїлю назвав пана Шарона видатним солдатом, який знав, як перемогти.

Державний похорон

У Єрусалимі пройшла церемонія державного похорону. На церемонію прощання біля ізраїльського парламенту прибули близько 20 закордонних делегацій.

Серед гостей були віце-президент США Джо Байден, колишній прем'єр-міністр Великої Британії Тоні Блер та високопосадовці багатьох європейських країн. Втім на похорон не приїхали представники арабських країн, Африки та Латинської Америки.

Після церемонії прощання у кнесеті тіло Аріеля Шарона перевезли на його сімейне ранчо в пустелі Негев і поховали поряд із дружиною Лілі, яка померла 2000 року. Під час поховання були присутні лише близькі.

Маєток Аріеля Шарона був оточений трьома кордонами поліції, оскільки розташований неподалік сектора Газа.

Джерела у ізраїльських силах безпеки кажуть, що уряд ХАМАС у Газі закликали запобігти можливим ракетним ударам.

У неділю тисячі людей прийшли вшанувати пам'ять Аріеля Шарона - його труна, вкрита державним прапором Ізраїлю, була виставлена для прощання перед будівлею кнесету в Єрусалимі.

Аріель Шарон помер у суботу, 11 січня, внаслідок серцевої недостатності. З 2006 року він перебував у комі після інсульту.

Пам'ять про Шарона

Промовляючи на урочистій церемонії прощання із екс-прем'єром президент Ізраїлю Шимон Перес назвав Аріеля Шарона "військовою легендою", який завжди мріяв про мир для Ізраїлю.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху сказав, що він був "одним із найвидатніших військових командирів, яких коли-небудь мав народ Ізраїлю".

А віце-президент США Джо Байден назвав пана Шарона "невгамовним бульдозером", головною місією якого була безпека власного народу.

Водночас палестинське угрупування ХАМАС заявило, що смерть Шарона означає "зникнення злочинця, чиї руки вкриті палестинською кров’ю".

Натомість провідний палестинський політик Мустафа Баргуті заявив, що ніхто не повинен зловтішатися зі смерті Шарона, хоч він і обрав "шлях війни та агресії" та "не залишив хороших спогадів (про себе) у палестинців".

Редактор ВВС з близькосхідних питань Джеремі Боуен вважає, що Шарон більше, ніж будь-який інший ізраїльський політик за останні роки визначив нинішній вигляд Західного берега річки Йордан і відносини Ізраїлю з палестинцями.