"Гравітація" – серед головних претендентів на Оскар

"Гравітація" і "Афера по-американськи" Копирайт изображения No credit
Image caption "Гравітація" і "Афера по-американськи" отримали кожна по 10 номінацій

Драма "Афера по-американськи" та космічна історія "Гравітація" очолюють список номінантів на цьогорічний Оскар і претендують на 10 номінацій кожна.

"Афера по-американськи", в якій зіграли зірки Крістіан Бейл, Емі Адамс, Бредлі Купер та Дженніфер Лоуренс, потрапила в короткі списки всіх чотирьох акторських категорій.

Вона також претендує на приз за найкращу стрічку – разом із "Гравітацією", яка, крім того, позмагається у категорії найкращий режисер (Альфонсо Куарон) та найкраща актриса (Сандра Баллок).

Серед дев'яти номінацій, які отримала стрічка "12 років рабства", – також є найкращий режисер і найкраща картина.

"Я дуже схвильований, - сказав ВВС британський режисер Стів МакКвін. – О Боже, дев'ять номінацій! Ми дуже тяжко працювали, і для нас честь бути в такому статусі".

Чіветел Еджиофор, Майкл Фассбендер та Люпіта Ніонґо, які зіграли у цьому фільмі, номіновані також на найкращого актора, актора другого плану та актрису другого плану.

За чотири категорії, серед яких найкраща картина, позмагається і британський фільм "Філомена".

Серед дев'яти номінантів на цю найпрестижнішу нагороду, також "Капітан Філіпс", "Небраска", "Вовк із Волл-стріт", "Далласький клуб покупців" та "Вона".

"Афера по-американськи" Девіда Рассела – це лише 15-й фільм в історії "Оскара", який висунули на чотири основні акторські нагороди. Раніше ще жоден фільм не вигравав усі ці номінації.

В інтерв’ю ВВС пан Рассел сказав, що був "розчулений" цими номінаціями.

"Ти завжди хвилюєшся, наче капітан, що хтось із твоїх великих акторів не отримає визнання… та все ж продовжуєш молитися за них усіх", - сказав він.

Переможців оголосять на церемонії вручення "Оскара" у неділю, 2 березня, у Лос-Анджелесі. Вечір вестиме американська актриса, комедіантка і телеведуча Еллен Дедженерес.