У Києві тривають сутички

Київ Грушевського

Протистояння міліції з мітингувальниками у центрі Києва триває.

За повідомленнями інформагенцій, на вулиці Грушевського, де цілу ніч тривали сутички, перебуває приблизно тисяча активістів. Ще півтори тисячі людей перебувають у районі Європейської площі.

Люди б'ють у саморобні барабани, виготовлені зі сміттєвих баків і бочок.

Мітингувальники розібрали значну частину бруківки біля Парламентської бібліотеки та стадіону імені Валерія Лобановського, частину каміння склали невеликим купами.

За словами кореспондента ВВС Україна, активісти також звели на вулиці барикади і встановили бочки для обігріву.

Як передає УНІАН, з боку правоохоронців постійно працює пожежний гідрант, у бік протестувальників час від часу летять світло-шумові гранати. У разі наближення активістів міліція стріляє гумовими кулями.

Автобуси, які згоріли напередодні, примерзли до проїжджої частини. Уся територія між ними та кордоном міліції залита піною. На вулиці Грушевського утворився шар криги.

Невеликі барикади також звели на Парковій дорозі. На Майдані Незалежності розпочався молебень, туди продовжують сходитися люди.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Згідно з повідомленнями, в ході тривалих сутичок у Києві, які почалися після Народного Віче на Майдані, постраждали понад 70 міліціонерів, 49 з них у лікарні. Серед постраждалих також кілька десятків мітингувальників. Розлючений натовп спалив чотири автобуси і два автомобілі.

Приблизно 10 учасників сутичок заарештували. В МВС повідомили, що міліція вже почала розслідувати масові заворушення.

У регіонах блокують "Беркут"

У західних регіонах люди намагаються заблокувати виїзд бійців спецпідрозділу "Беркут" та співробітників Внутрішніх військ.

Зокрема їхні бази вночі перекривали у Львові та Рівному.

Базу "Беркута" у Львові зранку продовжують блокувати приблизно 20 автомобілів та кілька десятків людей. Біля бази Внутрішніх військ чергують 15 авто і сотні людей.

"Ми спокійно і мирно блокуємо виїзд спецпризначенців до Києва", - розповів один з мітингувальників, якого цитує УНІАН.

Чергування влаштували також біля бази "Беркуту" у Рівному. Згідно з повідомленнями у соцмережах, правоохоронців не випускали з території, скандуючи "Не їдь, не їдь!".

Кілька десятків людей блокують військову частину, з якої до Києва нібито мають виїхати силовики, в Івано-Франківську.