Коміку з антисемітськими жестами закрили в'їзд до Британії

Копирайт изображения Allain Jules
Image caption Мбала Мбала і Анелька показують суперечливий жест

Міністерство внутрішніх справ Великобританії заборонило французькому коміку Дьєдонне Мбала Мбала в'їжджати в країну.

Мбала Мбала опинився в центрі скандалу після того, як його друг, футболіст Ніколя Анелька, відсвяткував забитий гол за допомогою улюбленого жесту коміка - так званої "фрикадельки", яку можна розцінити як нацистське привітання навпаки. Цей жест часто використовують антисеміти.

Чорношкірий комедіант хотів відвідати Британію, щоб підтримати виступ Анелька, який грає за британський клуб "Вест Бромвіч Альбіон".

У Лондоні ж відзначили, що обмеження щодо француза було продиктоване міркуваннями суспільної безпеки.

"Технологія ненависті"

Французькі суди шість разів визнавали Дьєдонне винним у розпалюванні ненависті до євреїв. Лише минулого тижня поліція здійснила серію рейдів, розслідуючи справу про шахрайство з боку коміка.

У січні кілька вистав Мбала Мбала, у яких він висміював євреїв і холокост, були заборонені.

Комік переписав сценарії, викресливши найбільш образливі пасажі, проте його прихильники звинуватили французьку владу в цензурі і замаху на свободу слова.

Тим не менше, міністр внутрішніх справ Франції Мануель Вальс наполягає на тому, щоб заборонити коміку виступати у Франції зі своєю "технологією ненависті".

Тим часом Анелька загрожує дискваліфікація на п'ять матчів, якщо його визнають винним в образі на расовому, етнічному та релігійному ґрунті.

Сам він відмовився покинути британський клуб добровільно, і далі наполягає на тому, що не є антисемітом чи расистом.

Новини на цю ж тему