В Іспанії принцеса Крістіна прибула до суду у справі про корупцію

Принцеса Крістіна Копирайт изображения AP
Image caption Адвокат принцеси Крістіни каже, що вона спокійна і готова до появи в суді

Суд в Іспанії слухає свідчення принцеси Крістіни у справі про корупційний скандал, який стосується ділових угод її чоловіка.

Це перший випадок в історії, коли член іспанської королівської родини з'явиться в суді як фігурант кримінального розслідування.

Інакі Урданґаріна підозрюють у тому, що він незаконно присвоїв мільйони євро з місцевих бюджетів.

Ані принцесі, ані її чоловікові, які заперечують свою вину, офіційних звинувачень не висували.

48-річній принцесі Крістіні доведеться в присутності адвоката відповісти на десятки запитань від судді, який вестиме закрите засідання в Пальмі-де-Майорці, столиці автономних Балеарських островів.

За словами кореспондента ВВС в Мадриді Тома Барріджа, журналісти з усього світу чергують під стінами зали суду, аналізуючи кожну подробицю цієї гучної корупційної справи, що тягнеться вже три роки.

Копирайт изображения AFP
Image caption Чоловіка принцеси Крістіни Інакі Урданґаріна підозрюють у порушенні фінансового законодавства і відмиванні грошей
Копирайт изображения GETTY
Image caption Судове слухання супроводжують суворі заходи безпеик

Чоловіка принцеси звинувачують у тому, що він організовував заходи для двох місцевих урядів за неймовірно завищеними цінами. Їй самій закидають, що вона витрачала здобуті таким чином гроші в особистих цілях.

Іспанський королівський двір визнав, що ця справа нашкодила репутації монаршої родини і, частково через цей скандал, знизила за кілька років популярність короля Хуана Карлоса.

Новини на цю ж тему