Зняті поїзди Hyundai можуть повернути вже у лютому - Укрзалізниця

Експреси поки не їздитимуть
Image caption Експреси Hyundai поки не їздитимуть, каже "Укрзалізниця"

Потяги класу "Інтерсіті+" виробництва корейської компанії Hyundai Rotem, які були зняті з експлуатації, можуть повернутися в користування вже цього місяця, повідомив представник "Укрзалізниці" Микола Сергієнко.

Напередодні стало відомо, що "Укрзалізниця" тимчасово зняла з рейсів усі 10 поїздів виробництва Hyundai Rotem заради безпеки пасажирів Про це повідомила прес-служба компанії.

Минулої зими корейські поїзди, які придбали перед проведенням в Україні Євро-2012, працювали з перебоями через технічні проблеми.

Гарантійні огляди

Огляд поїздів, які перебувають на умовах гарантійного обслуговування, проведуть корейські спеціалісти, кажуть в "Укрзалізниці".

Там повідомили, що причиною огляду стала технічна несправність одного потяга.

"Що стосується подальшої роботи з компанією Hyundai, то ми після вивчення питань з фахівцями та аналізу всіх причин ухвалимо технічне та організаційне рішення, щоб потяги продовжили експлуатацію в лютому", - сказав пан Сергієнко, якого цитує агенція "Інтерфакс".

Тим часом на маршрутах "Інтерсіті+" їздитимуть звичайні поїзди з локомотивною тягою. Пасажирам обіцяють повернути різницю вартості квитків або повну вартість, якщо вони відмовляться від поїздки.

Проблемна зима

Після того, як минулої зими в Україні вдарили морози, закуплені до Євро-2012 потяги виявилися не готовими до суворої зими і неодноразово виходили з ладу, зупиняючись на кілька годин посеред поля, або ж узагалі не виїжджаючи зі станції.

Залізничники запевняли, що разом із корейськими фахівцями відремонтували все і проблем більше не повинно бути.

Лише в грудні 2012 року Hyundai в рейсі ламалися майже 10 разів.

Дорожнеча цього виду транспорту, а також те, що ним замінили звичні нічні експреси, викликала багато обурення серед пасажирів "Укрзалізниці", чиї нововведення і без того рідко отримують схвальні відгуки.

Image caption Зоряний час корейських експрес-потягів припав на час, коли Борис Колесников був віце-прем'єром

Екс-міністр інфраструктури Борис Колесников заявляв, що проект швидкісних поїздів Hyundai дістався йому від попереднього керівництва міністерства.

Він наполягав, що поїзди запустили до Євро-2012 для зручності пересування туристів.

"Небесне" таксі

Також стало відомо про закриття ще одного проекту, який пов'язують із колишнім віце-прем'єром Борисом Колесниковим - служби Sky Taxi в аеропорту "Бориспіль".

"Зараз служба таксі Sky Taxi приносить до 1 млн грн збитку на місяць. У парку служби працюють біля 100 автомобілів. У служби погані фінансові результати. Уже в цьому році ми будемо переглядати всю маркетингову складову", — повідомив генеральний директор міжнародного аеропорту "Бориспіль" Олексій Кочанов сайту ділових новин delo.ua.

Як свідчить порівняльний аналіз видання "Дело", вартість проїзду в Ski Taxi по напрямку з аеропорту в Київ складає 6,5 грн за кілометр, що приблизно в 1,5 рази дорожче в порівнянні з звичайними міськими службами таксі.