Австралія знайшла можливі уламки літака

літак, боінг, пошуки, Австралія Копирайт изображения .
Image caption Погана видимість може ускладнити пошуки уламків з повітря

Австралія досліджує два виявлені на супутникових знімках об'єкти, які потенційно можуть бути пов'язані зі зниклим Boeing-777.

Літаки і кораблі з Австралії, Нової Зеландії та США відправились на пошуки можливих уламків літака за 2500 км на північний захід від міста Перта (Австралія).

Найбільший предмет має довжину 24 метри. Проте представники влади попередили, що уламки можуть бути не пов'язані зі зниклим літаком.

Австралія продовжує пошуки у в південній частині Індійського океану.

Прем'єр-міністр Австралії Тоні Еббот оголосив про виявлення об'єктів у парламенті.

"Служба безпеки судноплавства Австралії (Amsa) отримала інформацію, засновану на даних супутників. Після аналізу знімків фахівці ідентифікували два об’єкти, які, можливо, пов’язані з пошуком зниклого літака",- сказав пан Ебботт .

Австралійський літак Orion зараз перебуває в області пошуку. Ще три літаки та корабель прямують до місця перебування уламків.

Виявленні об'єкти "підходять за розмірами", сказав генеральний менеджер Amsa Джон Янг. Він попередив, що погана видимість в районі може перешкодити пошуку.

Пошуки у всіх напрямках

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Зниклий літак шукають 26 країн

Раніше міністр транспорту Малайзії Хішамуддін Хуссейн повідомив, що тепер слідчі розглядають два можливі варіанти розвитку подій, виходячи з того, що відхилення від курсу було здійснено навмисно.

Літак міг продовжувати летіти в північно-західному напрямку, від північного Таїланду до Казахстану. Другий варіант - літак повернув на південь, у бік Індонезії та південної частини Індійського океану.

Китай заявив, що проводить пошуки літака на своїй території, в тому числі за допомогою 21 супутника.

Китайська влада повідомила також, що провела ретельну перевірку біографії своїх громадян, які перебували на борту літака, і не знайшла зв'язку з терористами в жодного з пасажирів.

Військово-повітряні сили Таїланду заявили, що повторне вивчення даних радарів вказує на те, що невдовзі після того, як пілот літака попрощався з наземними диспетчерами, він міг повернути на захід, у бік Малаккської протоки.

Зниклий літак

Boeing-777 вилетів о 0:40 за місцевим часом з Куала-Лумпур у Пекін 8 березня. На його борту перебували 12 членів екіпажу і 227 пасажирів.

Зв'язок з авіалайнером перервався приблизно через годину після вильоту, коли він перебував над Південно-Китайським морем в повітряному просторі В'єтнаму на схід від Малайського півострова.

Остання автоматична передача даних з борту МН370 була здійснена в 1:07. Після цього, як вважають, передавач був навмисне відключений кимось у кабіні пілота.

Через дві хвилини після цього літак, що був над Південно-Китайським морем, покинув зону видимості радарів малайзійських авіадиспетчерів. Однак у 2:15 він був помічений на радарі малайзійських військових у той час, як пролітав над Малаккською протокою - в протилежний бік від свого запланованого маршруту.

Контакт МН370 із супутником о 8:11 показав, що лайнер продовжував політ ще не менше семи годин після того, як його системи зв'язку були відключені.

Детективи провели обшук вдома у пілотів та поспілкувалися з їхніми родичами.

Родичі китайських пасажирів зниклого літака пригрозили оголосити голодування у разі, якщо влада країни не надасть точнішої інформації про долю авіалайнера.

Новини на цю ж тему