Бійці ВВ: з Криму - на Донбас

бійці ВВ

На Донбас прибули виведені з Криму бійці Внутрішніх військ, які продовжать службу на Сході України.

- Питання є?

- Відсутні!

- Телефони є?

- Так точно!

- З батьками зв’язалися?

- Так точно!

Заступник начальника управління Східного територіального командування Внутрішніх військ України Микола Пасічник дає перші настанови бійцям, які вишикувалися на плацу. Кілька годин тому вони прибули до Донецька автобусами з Криму.

"Із полку спеціального призначення "Тигр" у Феодосії, зі спеціалізованої моторизованої частини міліції в Симферополі, із Євпаторії, Гаспри… Із усіх частин Криму і всіх міст їх звезли до Сімферополя, далі вивезли на блок-пост в Армянську. Наші автобуси заїхали на територію, зустріли військовослужбовців, пересадили, погодували вже на нашій території. І привезли сюди", - розповідає заступник начальника управління.

Військові частини бійці залишали без зброї.

Загалом до Донецької і Харківської областей перевели 225 осіб. Із них – 11 офіцерів, шість "контрактників", решта – призовники.

До Донецька приїхали 146 осіб. Хлопці виглядають бадьорими, проте говорять неохоче.

"У Криму служив у полку спеціального підрозділу "Тигр" у Феодосії, - каже Олександр Романюк. - Наше завдання було – охороняти військові склади. Зараз усе це перейшло до майна Криму. Розформували полк – і все. Останні тижні ми перебували в полку, охороняли свою територію. Ніхто не намагався проникнути і не заважав, і ми нікуди не їздили й не ходили. Що сталося? Забрали Крим – і хочуть далі забирати".

Батьки Олександра живуть на Житомирщині і скоро зустрічатимуть сина вдома: уже пішов дванадцятий місяць служби.

Демобілізуються військові у квітні-травні. Поки що в Донецьку на них чекає тижнева адаптація, під час якої новачків оглянуть лікарі та психологи. Після чого бійці отримають зброю і нестимуть службу з охорони громадського порядку, особливо важливих об’єктів (у Донецьку це – завод із виробництва вибухівки) та конвоювати осіб, узятих під варту.

На території частини помітно посилені заходи охорони: озброєні військові, мішки з піском тощо. У частині кажуть, що знайомі з "кримчанами", тому що спільно охороняли громадський порядок у Києві під час Євромайдану.

Микола Пасічник заспокоює бійців: "Не бійтеся нічого". І пояснює журналістам: "Я заспокоїв, тому що пропаганда в Криму велася, самі знаєте, яка. Казали: мовляв, там (на материковій Україні - Ред.) зовсім інша влада, ви там – "зрадники батьківщини". Я заспокоїв, що вони з честю виконали свій обов’язок і виконуватимуть далі до того моменту, як будуть звільнені до запасу".

Урочисту атмосферу на плацу створює духовий оркестр. Колонна новачків проходить, тримаючи рівняння на державний прапор.

В їдальні для новоприбулих підготували додатковий пайок: бутерброди, ковбасу, соки, сало і солодощі.

Теплота прийому компенсує сніжну погоду в суботу у Донецьку. Це вже не теплий півострів, а суворий Схід.

Новини на цю ж тему