Проти ВКонтакте порушують справи через неліцензійну музику

Вконтакте Копирайт изображения VK
Image caption Лейбли хочуть, щоб ВК видалила неліцензійні файли

Гіганти звукозаписувальної індустрії подали судові позови проти російської соціальної мережі ВКонтакте.

Sony, Universal та Warner Music звинуватили сайт у "масштабному" порушенні авторських прав.

Їхні зусилля координує Міжнародна федерація звукозаписувальної індустрії (IFPI), яка представляє світові лейбли.

ВВС попросила ВКонтакте прокоментувати ці позови, однак там не відповіли.

Лейбли звинуватили ВКонтакте – другу за розміром соціальну мережу в Європі – у створенні "величезної бібліотеки" музики, на яку в неї немає прав і яку соцмережа пропонує користувачам як свій власний сервіс.

Звукозаписувальні компанії хочуть через російські суди домогтися, аби ВКонтакте видалила зі своїх серверів низку файлів.

У заяві про початок судових позовів виконавчий директор IFPI Франс Мур сказав: "Ми регулярно наголошували на цій проблемі протягом тривалого часу. Ми заохочували ВК припинити авторські порушення і домовитися зі звукозаписувальними компаніями про отримання ліцензованих послуг. До сьогодні компанія не зробили жодних значущих кроків, щоб розв'язати цю проблему, тому нині ми починаємо юридичні процедури".

Не вперше

Представники лейблів кажуть, що популярність ВК та наявність музичної бібліотеки ускладнюють започаткування в Росії легального музичного сервісу.

"Користь від таких кроків буде для всієї російської музичної індустрії", - сказав Леонід Агронов, виконавчий директор Національної федерації музичної індустрії.

Раніше ВК уже мала проблеми з власниками авторських прав.

Наприклад, у листопаді 2012 році російський Верховний суд визнав ВК винною в поширенні неліцензованої музики, яка належить Gala Music Group.

Нові позови збіглися в часі з нестабільністю в самій компанії.

Останні зміни серед акціонерів ВК наштовхнули багатьох оглядачів на думку, що сайт тепер активно контролюється Кремлем і видаляє повідомлення на підтримку України.