Ердоган критикує зняття заборони на Twitter

Турція Копирайт изображения AFP
Image caption Турецька влада воює з соцмережами

Прем'єр-міністр Туреччнини Реджеп Таїп Ердоган розкритикував рішення суду, яке скасовує заборону на використання Twitter у країні.

Суд наказав турецькому агенству з телекомунікацій скасувати заборону на використання Twitter, яка була введена два тижні тому, бо вона порушує свободу слова.

Пан Ердоган заявив, що його уряд виконав рішення, але він не поважає його.

Він пообіцяв "знищити" Twitter після того, як користувачі розповсюдили через цю соціальну мережу звинувачення у корупції.

"Усі наші моральні цінності були відкинуті", - прокоментував він рішення суду.

Турецькі медіа повідомили, що зранку у п'ятницю суд вирішив відмінити і заборону на YouTube.

Користувачі в Туреччині знайшли багато шляхів обійти заборону, яку вони критикували та висміювали.

Заколотники

Пан Ердоган наказав заборонити Twitter після того, як там опублікували та розповсюджували записи розмов, що натякали на корупцію пов'язану із ним та його сім'єю. Він заявив, що ці записи - підробка.

Заборону ввели 21 березня у зв'язку з тим, що Twitter не видалив звинувачення у корупції проти високопосадовців.

Однак 2 квітня конституційний суд проголосив заборону незанонною.

У четвер Twitter заявив, що він "з ентузіазмом сприйняв новини з Туреччини" та запросив користувачів знову відвідати свою веб-сторінку.

Після заборони Twitter уряд також заборонив і доступ до YouTube, де з'явилося відео високопосадовців, що обговорюють, як здійснити секретну операцію в Сирії. В ньому голос схожий на голос Міністра закордонних справ Туреччини Ахмета Давутоглу запитує про можливість надіслати туди танки.

Аутетничність відео з YouTube, яке було опубліковане анонимно, не була підтверджена. Пан Ердоган вважає, що подібні записи фабрикуються, щоб народ критикував його політику.

Американське видання Washington Post опублікувала цей запис із зустрічі з питань безпеки "із посиланням на досвіченого перекладача", який побажав залишитись невідомим.

Пан Ердоган розлютився на соціальні медіа, звинувативши "заколотників" у поширенні цих матеріалів для того, щоб підірвати його позиції. Ісламський діяч Фетхулла Гулен, який живе у США та в останній час мав серйозні суперечки із Ердоганом, відкинув звинувачення у причетності до цієї історії. Президент Туречини Абдулла Гюль, який сам пише у Twitter, виступав проти заборони.

Минулого року під час великих антиурядоих протестів демонстранти інтенсивно використовували Twitter та Facebook.