У Росії порушили справу проти сироварів, які купалися в молоці

Сири
Image caption Витівка омських молочників може загрожувати споживачам венеричними хворобами, каже прокурор

У Росії відкрили кримінальну справу за фактом порушень санітарних норм на омському підприємстві, працівники якого купалися у ванні з молоком.

Приводом для перевірки і порушення справи стали фотографії і відео, поширені в інтернеті одним з працівників, повідомив Слідчий комітет Росії.

На них видно, як молоді люди купаються у технологічних ємностях з молоком і розмотують сирну масу в антисанітарних умовах.

Співробітників заводу можуть звинуватити в грубих порушеннях санітарно-епідеміологічних норм при виробництві та збуті продукції.

Раніше Росспоживнагляд заборонив продавати в Росії сири під торговими марками "Сироєдово" і "Адигея", які виробляє омська компанія "Торговий дім "Сири".

Експертиза Росспоживнагляду показала, що сири не відповідають необхідним вимогам.

У четвер суд закрив завод, діяльність якого раніше призупинив Росспоживнагляд.

Власник сирзаводу заперечує, що його співробітники, на яких тепер можуть завести кримінальну справу, купалися саме в молоці.

"Грубі порушення"

Скандал спалахнув наприкінці березня, коли до омського управління Росспоживнагляду звернувся журналіст, який побачив у соцмережі фотографії щонайменше п'ятьох хлопців у технологічній ємності з молоком.

На фото і відео молоді люди на вечірці з приводу дня народження когось із них голими приймають молочну ванну.

Росспоживнагляд перевірив омський завод і 28 березня тимчасово призупинив його роботу, виявивши під час перевірки "грубі порушення санітарного законодавства".

Відомство звернулося до Слідчого комітету з проханнямпорушити щодо співробітників заводу кримінальну справу за статтею "виробництво продукції , що не відповідає вимогам безпеки споживачів".

За цією статтею працівникам підприємства та його керівництву загрожує до двох років ув'язнення.

"Не молоко"

У середу на судовому засіданні представник прокуратури наполягав на тому, що споживачі продукції "Торгового дому "Сири" могли заразитися різного роду хворобами, в тому числі венеричними.

Водночас власник компанії Аркадій Плетюк заперечував, що його працівники купалися в молоці.

За його словами, це була технологічна рідина, яка залишилася після миття ванни для продукції.

"Це було не молоко. Ємність наповнена лише на третину, а вона завжди наповнюється до країв", - цитують власника сирзаводу РИА Новости.

Пан Плетюк цим не обмежився і навів ще один аргумент на користь того, що в ванні не могло бути молоко.

"Щоб заповнити ванну на третину, працівникам потрібно було домовитися з апаратником, а апаратник - сорокап'ятирічна жінка, вона в житті такого не допустила б", - запевнив він.

Натомість адвокат, що представляє інтереси підприємства, сказав, що претензії Росспоживнагляду стосуються роботи заводу, а не якості продукції.