20 років з дня смерті Курта Кобейна: питання залишаються

Копирайт изображения AP
Image caption Кортні Лав каже, що не хотіла іти до Зали слави Рок-н-ролу, але довелося

У суботу 5 квітня виповнилося 20 років з дня смерті лідера групи Nirvana Курта Кобейна, який покінчив життя самогубством у своєму будинку в Сіетлі.

Незважаючи на офіційний висновок про те, що причиною смерті музиканта було самогубство, з'явилося кілька теорій, які стверджують, що рок-зірку вбили.

Жодних доказів цього немає. Тіло Кобейна знайшов електрик, який приїхав до будинку Кобейна для установки системи безпеки.

За заслуги перед рок-музикою група Nirvana буде включена до Зали слави рок-н-ролу. Цей захід запросили відвідати вдову Кобейна Кортні Лав. В інтерв'ю ВВС вона розповіла, що після смерті чоловіка пережила найважчі дні у своєму житті.

"Рок-н-рольна вдова"

Після того як він помер, його вдова опинилася в центрі уваги ЗМІ. Всі знали, що вона веде розгульне життя і вживає наркотики.

"Погано опинитися в ситуації вдови самогубці, а стати вдовою настільки відомого самогубці неймовірно складно. Мене запитали - як ти це все переносиш? Я сказала, що тепер це мій типаж - рок-н-рольна вдова", - сказала Кортні Лав.

Безпосередньо самі стосунки між нею та лідером Nirvana тривали лише чотири роки. У Кортні Лав є власна група Hole, яка існувала паралельно з Nirvana. У якийсь момент їх популярність була приблизно однаковою.

"Але потім Nirvana різко стала популярною. Не можу сказати, що я заздрила, бо я любила цього хлопця (Курта Кобейна), але коли я побачила, як група виконувала пісні Dumb і Rape me на концерті в Амстердамі, мене вразила реакція залу", - згадує співачка.

"Я ніколи нічого подібного не бачила. Мене це трохи роздратувало. Я знала, що тексти моїх пісень були кращі, але в тому, що стосується музики, змагатися мені було не під силу. Через нього наче говорив бог", - розповідає Кортні Лав.

Вона не збиралася йти на церемонію включення Nirvana до Зали слави рок-н-ролу. "Я спочатку не хотіла туди їхати, бо не була частиною групи. Але потім мій менеджер сказав, що правильно буде поїхати. Дружини і діти повинні так діяти", - зазначила вона.

Вона вважає, що цей захід не зіпсує створений Куртом Кобейном образ бунтаря . "Думаю, зараз, через 20 років, Курт не вважав би включення групи в зал слави чимось попсовим" , - стверджує Кортні Лав.