Twitter-зірка: як знайти друзів та не втратити їх

Twitter-королева Кеті Перрі має 52 млн підписників – це більше, ніж в Ріанни та Брітні Спірс
Image caption Twitter-королева Кеті Перрі має 52 млн фолловерів – це більше, ніж в Ріанни та Брітні Спірс

І новим користувачам, і "ветеранам" соцмереж оновлення дизайну Twitter нагадало про важливу річ: якщо ви хочете мати більше постійних читачів, слід максимально користуватися можливостями, що надає ця соцмережа.

Сьогодні успіх так високо цінується, що дехто заробляє на прожиття порадами і секретами щодо того, як піднятись на хвилю популярності.

Один з таких експертів – Нік Тейлор. Він працює в лондонській фірмі PeerIndex, яка щотижня збирає дані з мільйонів твітів (коротких дописів у мережі Twitter), щоб підказати клієнтам дієві способи самовираження.

Пан Тейлор наголошує на тому, що важливо починати з основ. Перш ніж видати в люди перший твіт, добре подумайте про своє профільне фото і коротку біографію.

"Оберіть щось змістовне, що розкриває якусь сторону вашої особистості", – радить він.

"Пам'ятайте, що фото у Twitter дуже маленьке, тож обличчя крупним планом можна легше роздивитись, ніж знімок у повний зріст".

"У біографії розкажіть людям, про що ви збираєтесь писати. Тоді, якщо у вас знайдуться спільні інтереси, вони відразу захочуть вас фолловити".

Новий дизайн сторінок у Twitter дозволяє додавати згори фотобанер (як у Facebook); отже, варто поміркувати, як ви хочете використати цю важливу "віртуальну нерухомість" – для ще одного, більшого зображення себе або для іншої фотографії, що розповідатиме відвідувачам про ваші інтереси.

Серйозно, побільше жартуйте

Копирайт изображения twitter
Image caption Новий вигляд сторінок у Twitter пропонує більше вибору у оформленні своєї профільної сторінки

Справити гарне враження також допоможуть "шпалери" які пасують вашому характеру і від якої не надто рябить в очах.

І ось нарешті ви налаштували вигляд сторінки. Як тепер знайти читачів?

Час звернутися до Девіда Шнайдера – актора, що знявся у фільмах "Я – Алан Партрідж" і "Місія нездійсненна", а зараз за допомогою своїх навичок комедіанта допомагає брендам і компанія якомога ефективніше використовувати Twitter.

"У ваших найкращих твітах неодмінно буде принаймні одне з трьох: інформація, нестандартні думки і гумор", – каже пан Шнайдер, засновник консультаційної фірми That Lot.

"Якщо ж будуть всі три, такі твіти блискавично розлетяться мережею. Інформація – це те, що люди бажають знати. Нестандартні думки, ідеї, аналітичні висновки – це як пропуск "за лаштунки", куди не всі можуть потрапити самостійно. Ну а гумор – це гумор".

Він зауважує, що також важливо обрати доречний тон: успішні користувачі Twitter зазвичай пишуть так, ніби звертаються до приятеля електронною поштою.

Його колега Девід Левін додає ще кілька лаконічних порад – кожна з яких зручно вкладається у 140 символів:

- Пишіть стисло. Не користуйтесь усіма 140 символами без потреби. Дослідження показують, що читачі люблять короткі та приязні твіти.

- Пишіть постійно. Регулярно проводьте якісь акції (наприклад, тижневе опитування, щомісячне інтерв'ю чи лотерея з подарунками щоп'ятниці).

- Пам’ятайте, що твіт з @ на початку бачить лише цей користувач і ваші спільні підписники.

- Не #зловживайте хештеґами. Вони важливі, коли користуватись ними #правильно, але інакше не мають #змісту і #дратують.

Twitter-етикет

Копирайт изображения twitter
Image caption Пародійна "сторінка королеви" стала популярною попри відмову автора фолловити інших

Користувач із хорошими манерами розуміє, що йому слід підписуватись на інших і часом поширювати їхні твіти.

Це не обов'язково: пародійна сторінка "британської королеви" назбирала понад 1 млн фолловерів без жодних підписок зі свого боку.

"Я лідер, а не фолловер (послідовник)", – пояснює дописувач @Queen_UK.

Але, якщо серйозно, то краще тримати баланс: не поводитись як егоїст, якого цікавить лише власна персона, і разом з тим не стрибати на кожного користувача.

"Взаємні додавання у друзі часом перетворюються на гру, але Twitter не для того створений, – каже пан Тейлор. – Фолловити слід у тому разі, якщо вам буде справді цікаво читати цього дописувача".

"Дехто може розфолловити вас, якщо ви не відповісте взаємністю протягом певного часу. Але подумайте, невже вам в принципі потрібні такі читачі?"

Він також нагадує кілька важливих правил стосовно використання імен у Twitter.

"Якщо ви когось обговорюєте – особливо у негативному тоні – вкажіть їхнє @iм'я (нік у Twitter). Нечемно говорити про людей в них за спиною", – пояснює він.

"І пам’ятайте, що твіт, який починається з @імені, побачать тільки ваші спільні фолловери з тією людиною. Якщо ви хочете вказати @iм’я, але й зробити цей допис відкритим для інших, поставте спочатку крапку. Наприклад: ".@iм'я – прекрасна людина!"

Ширша картина

Хоча перевищення порогу в 1000 підписників – досить надійна ознака, що ви вловили секрети успіху, дехто з експертів радить не звертати забагато уваги на лічильник.

За допомогою спеціальної програми доктор Мійонг Ча з колегами проаналізували всі відкриті дописи у Twitter за перші три з половиною роки існування цієї мережі – загалом майже 2 млрд твітів.

"Ми досліджуємо те, як приватні особи, компанії та зірки використовують соцмережі задля збільшення свого впливу", – пояснює д-р Ча, працівник Корейського провідного науково-технологічного інституту.

"Як виявилось, кількість постійних читачів не дорівнює впливовості. Кількість – поганий індикатор. Ми зробили такий висновок, коли побачили, що дехто з найбільшим числом фолловерів має невисокі показники взаємодії з аудиторією – ретвітів (подальшого поширення їхніх твітів) або згадок".

"Потрібні інші якості, щоб комусь захотілось передати ваші слова далі, продовжити розмову, поговорити про вас та ваші ідеї".

Схоже, що на одних секретах успіху у Twitter далеко не заїдеш. Врешті-решт, ваш справжній соціальний статус визначається тим, що ви робите з рештою свого часу.

Або, як минулого місяця заявив своїм 30 тисячам фолловерів бруклінський реппер Кортез: "Нащо вам підписники, якщо ви нічого з ними не робите? 40 тисяч підписників – і жодних нових записів, кліпів, виступів, навіть сувенірів! Нічого!".