Маленька волинянка проситиме Путіна про мир

Марійка з братами
Image caption Марійка Мовчан з братами готується надсилати чергову листівку

Вітальні поштівки із Великоднем, Новим роком та Різдвом першим особам різних держав пише 9-літня Марійка Мовчан з Волині.

Особи королівської крові, президенти, Папа Римський відповідають ввічливістю на ввічливість.

Цієї весни маленька волинянка зібралася писати ще й президенту Росії Володимиру Путіну.

Зараз діти якраз готують свого "миротворчого" листа до відправлення. Пишуть йому про те, що дуже хочуть миру в Україні та у всьому світі.

Це не перший лист президенту Росії. Марійка з братами вітали його і з Новим роком, попросивши посприяти миру в усьому світі.

Незвичне хобі

Марійка Мовчан із Ковеля Волинської області уже рік як листується із першими особами іноземних держав та навіть релігійними лідерами.

Вітальні листівки, виготовлені власноруч на мові того іноземця, якому шле побажання, 9-річна дівчинка готує разом з двома братами Павлом та Борисом.

Одне із перших послань вони підготували до королеви Англії Єлизавети Другої після того, як Марійка дізналася, що принци, королеви живуть не тільки у казках. Діти вирішили перевірити існування королівських осіб так би мовити документально.

Королева відповіла, і діти підозрюють, що навіть зробила це особисто, бо лист надійшов без факсиміле, яке зазвичай ставлять секретарі.

Цей лист, а також послання від Папи Римського та канцлера Німеччини Ангели Меркель, діти з Волині зберігають у спеціальній папці.

До Великодня відіслали ще понад десяток. Цьому передувала спеціальна підготовка: спочатку діти в інтернеті вивчають біографію того лідера, якому готують послання, потім набирають вітання українською, перекладають через інтернет-перекладач і віддають на корегування комусь зі старших.

Листівки готують самі. Гроші на поштові послуги діти також заробляють самі: допомагають старшим на пилорамі та у фермерському господарстві.

Листоноші з ковельської пошти дітей уже добре знають і нарешті перестали дивуватися, чому малим Мовчанам приходять листи з-за кордону.