З брандспойта - по чоловіках, які мочаться на людях

Як подолати асоціальну поведінку

Відео в мережі YouTube, на якому показано, як індійських чоловіків, що мочаться на вулиці, поливають струменями води, стало хітом в Індії, миттєво отримавши понад 850 000 переглядів.

Навпроти стін. Навпроти дерев. Низка чоловічих фігур у тій безпомилковій позі з повернутою до решти світу спиною, зняті відеокамерою на вулицях Індії. Назва "проблеми", як сказано в тексті до відео на YouTube, "публічне мочіння". Запропоноване "вирішення" проблеми виглядає драматично. Мірою того як музика досягає крещендо, в кадрі з'являється велика жовта вантажівка. І порушників громадського порядку поливають струменем води із пожежних шлангів під великим тиском. Щоб дати максимально відчути, як воно - бути намоченим.

Деякі автори коментарів під відео називають такий метод боротьби з цим соціальним злом марнуванням води, інші твердять, що таке публічне приниження нічого доброго не принесе, а краще було би побудувати більше громадських туалетів. Однак переважна більшість коментарів - позитивні.

Один із дописувачів на форумі YouTube каже, що перегляд цього відео сповнив його "шаленого відчуття щастя", бо він люто ненавидить, коли чоловіки стають до вітру в громадських місцях. Індія має в цьому питанні негарну репутацію, а численні спроби подолати проблему виявилися невдалими.

Частина дописувачів цікавилися, яким чином можуть приєднатися до цієї "ініціативи", або жартували про те, що вона має стати загальнонаціональною.

Копирайт изображения YouTube
Image caption На відео - чоловіки в масках борються з антисоціальною поведінкою бранспойтом

Походження цього відео дуже загадкове. В мережі воно з'явилося минулої середи. Його опублікувала організація "Чистий індієць" (The Clean Indian). Однак ніхто з представників санітарних та екологічних організацій, з якими зв'язувалися журналісти BBC Trending, нічого не знав про таку структуру і ніколи про неї не чув.

Неясно також, чи зображені на відеоролику події справжні, чи це постановочні кадри.

"Це відео справляє враження ретельно спланованого", - каже індійський режисер Пароміта Вохра, автор документального фільму про катастрофічну нестачу громадських туалетів. Кілька днів тому у Twitter відкрили сторінку під цим іменем, однак невдовзі видалили її. Сама організація The Clean Indian не відреагувала на наші прохання про інтерв'ю.

"Я думаю, це трюк, але принаймні хтось таким чином привернув увагу до проблеми", - каже журналіст індійського телеканалу Headlines Today П'єрр Фіттер.

Відео здобуло таку величезну кількість переглядів з огляду на те, що зачепило людей за "живе", бо багато хто в країні вважає, що "індійські чоловіки просто ледачі" і використовують нестачу громадських туалетів як відмовку і виправдання того, що вони "ходять до вітру" в громадських місцях.

Автор репортажу - Корделія Гебблтвейт

Всі повідомлення рубрики англійською - на BBC.com/trending

Новини на цю ж тему