Берлусконі розпочинає виконувати громадські роботи

У п'ятницю вранці Берлусконі прибув до будинку престарілих San Pietro в Чезано Босконе Копирайт изображения AFP
Image caption У п'ятницю вранці Берлусконі прибув до будинку престарілих San Pietro в Чезано Босконе

Колишній прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі в п'ятницю починає виконувати громадські роботи в будинку для літніх людей неподалік Мілана.

Торік його засудили до чотирьох років ув'язнення за ухиляння від сплати податків. Покарання згодом замінили на громадські роботи.

Пан Берлусконі повинен раз на тиждень протягом чотирьох годин наглядати за людьми похилого віку, що страждають від слабоумства.

Представники католицького будинку для літніх людей San Pietro в Чезано Босконе заявили, що службовці ставитимуться до 77-річного пана Берлусконі так само, як і до інших співробітників.

Сильвіо Берлусконі торік визнали винним у справі, пов'язаній з придбанням в 1990-х роках його фірмою Mediaset прав на трансляцію телевізійних програм.

Тюремне ув'язнення замінили громадськими роботами у зв'язку з його похилим віком.

Сильвіо Берлусконі надав перевагу громадським роботам замість домашньому арешту.

За словами кореспондента ВВС в Римі Девіда Віллі, це дозволить йому очолити список його партії Forza Italia на виборах в європейський парламент, хоча йому і довелося залишити крісло в сенаті Італії.

Панові Берлусконі довелося здати владі свій паспорт, і його пересування в самій Італії значно обмежене.

Він також зобов'язаний дотримуватися комендантської години.

Хвороба Альцгеймера

Копирайт изображения AP
Image caption Берлусконі вивчав принципи догляду за людьми, що страждають від хвороби Альцгеймера

Готуючись до початку своєї роботи, Берлусконі вивчав принципи догляду за людьми, що страждають від хвороби Альцгеймера.

За словами голови будинку для літніх людей Массімо Рестеллі, Берлусконі почне свою роботу поступово, щоб пацієнти до нього звикли.

"Він буде робити все крок за кроком, з тим, щоб не було ніяких помилок, а потім він зможе робити все необхідне. Він допомагатиме годувати пацієнтів. Це досить складно, бо іноді пацієнтам треба нагадувати, що вони щось їдять", - сказав він.

Пан Берлусконі буде доглядати за хворими під наглядом лікаря або медсестри.

Екс-прем'єр Італії заперечує всі висунуті проти нього звинувачення, заявляючи, що є жертвою полювання на відьом, розпочатого суддями лівих поглядів.

Минулого року його визнали винним у тому, що заплатив за секс неповнолітній повії, а також у перевищенні повноважень. В результаті йому заборонили обіймати державні посади. Його вигнали з італійського сенату.

Сильвіо Берлусконі подав апеляцію.

Зараз також триває процес у зв'язку зі звинуваченнями в тому, що він дав хабар сенатору з лівої партії.