Після "Євробачення": у Москві хочуть провести марш бородатих

Копирайт изображения AFP

Російські ЛГБТ-активісти подали заявку на проведення в Москві "маршу бородатих" на честь переможниці "Євробачення-2014" Кончіти Вурст.

Близько ста людей обох статей хочуть пройтися центральними бульварами з рослинністю на обличчі.

Хода, яка називатиметься "Марш бородатих жінок і чоловіків імені Кончіти Вурст", запланована на 27 травня. Дата не випадкова: саме в цей день у 1993 році в Росії декриміналізували одностатеві стосунки.

У мерії заявили, що повідомлення ще не бачили. "Такої заявки ми поки ще не отримували", - сказав РИА "Новости" глава столичного департаменту регіональної безпеки та протидії корупції Олексій Майоров.

Окрім того, лідер гей-прайду Микола Алексєєв запланував на 31 травня щорічний гей-парад, який московська мерія традиційно забороняє.

Пісня депутата

Поява 25-річного австрійського артиста Тома Нойвірта в образі "бородатої жінки" на "Євробаченні-2014" гальванізувало російський політикум.

Коли Кончіта вийшла в фінал, ексцентричний петербурзький єдинорос Віталій Мілонов зажадав від телебачення вирізати трансляцію її виступу.

Соратниця Мілонова по партії Ольга Баталіна вирішила, що перемога Нойвірта-Вурст зробила виконавця "моральним орієнтиром" у Європі.

"Євробачення" показало євроінтеграторам їхню європерспективу - бородату дівчинку", - прокоментував перемогу австрійського музиканта віце-прем'єр Дмитро Рогозін.

Думський комуніст Валерій Рашкін заявив Російській службі Бі-бі-сі, що попросив уряд вивести Росію з "Євробачення" і створити альтернативний конкурс.

Олег Нілов, депутат Думи від "Справедливої Росії", на засіданні парламенту у вівторок відповів "темним силам", котрі, на його думку, привели Вурст до перемоги, виконавши з трибуни куплет народної пісні "Чорний ворон".

Неоднозначне ставлення до Вурст продемонстрували і інші країни: білоруські активісти вимагали виключити 25-річного виконавця з конкурсу, і навіть лідер правої Австрійської партії свободи назвав Нойвірта "посміховиськом".

Проте у букмекерів співак став фаворитом.

"Цей вечір присвячений всім, хто вірить у майбутнє миру і свободи. Ви знаєте себе - ми єдині, і нас не зупинити", - вигукнув конкурсант під час своєї переможної промови.