У Каннах стартує 67-й кінофестиваль

каннський кінофестиваль, новини, кіно Копирайт изображения Reuters

В середу, 14 травня, на лазуровому березі Франції відкривається один з найпрестижніших світових кінофестивалів – Каннський кінофестиваль.

Відкриє фестиваль біографічний фільм про Грейс Келлі "Принцеса Монако", який вже отримав перші неоднозначні відгуки кінокритиків.

На головний приз – Золоту пальмову гілку претендують 18 фільмів у основній конкурсній програмі. Церемонія нагородження відбудеться в Каннах 24 травня.

Три фільми від України

В офіційній програмі Каннського кінофестивалю Україна представить три повнометражних фільми. За словами керівників українського павільйону, це найвагоміша участь України за сім років її представлення на фестивалі.

Повнометражний ігровий дебют Мирослава Слабошпицького "Плем'я" позмагається за приз у конкурсі "Тиждень критики", відреставровану стрічку Сергія Параджанова "Колір граната" покажуть у програмі каннської кінокласики, а документальний фільм Сергія Лозниці "Майдан" продемонструють у якості спеціальної події в офіційній програмі.

Окрім того, у секції короткометражних фільмів візьмуть участь три українських роботи - "Прості речі" Олександра Ратія, "Інь, і що з цим робити" Мирослави Хорошун, "Абонент" Оксани та Марини Артеменко, а також два фільми, зняти у копродукції зі Сполученими Штатами та Швейцарією.

"Це не просто майданчик для промоції українського кіно, а й для створення позитивного іміджу країни, як ми кажемо - посольство України до кіноспільноти", - зазначив гендиректора кінофестивалю "Молодість" Андрій Халпахчі.

За його словами, з огляду на ситуацію Україна цього року не організовуватиме гучних ресторанних презентацій, як це бувало у минулі роки. Натомість, більше роботи присвятять саме презентації кінодоробку та пошуку партнерів для подальшої співпраці.

Цього року участь України у Каннському фестивалі ускладнена зміною влади та іншими поточними подіями у країні. Тому організатори пішли назустріч і вдвічі зменшили орендну плату за павільйон українській делегації.