На Волині прощаються з загиблими під Волновахою

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

У вівторок волиняни прощалися зі своїми земляками – бійцями 51-ої механізованої бригади, які загинули під час обстрілу під Волновахою уранці 22 травня.

Тоді загалом загинуло 17 вояків бригади, з них - 10 волинян.

Серед мешканців міста шириться невдоволення подіями на Сході. Дорікають також військовому керівництву України.

Представник міноборони, який приїхав до Луцька, запевнив, що триває розслідування бою під Волновахою і що постраждалий батальйон виведуть з Донбасу.

"Хай не буде війни"

У Луцьку до Свято-Троїцького собору, де відспівували 4-х загиблих, прийшло понад півтори тисячі людей. Це попри те, що скорботний захід розпочався у робочий час в полудень, а на вулиці - страшенна спека.

Жалобні вінки, багато квітів, сльози в очах молодих і літніх людей і слова "Герої не вмирають" - все це заповнило усю центральну площу міста.

Мешканці Луцька прощалися із Дмитром Йовзиком, Володимиром Зарадюком, Віталієм Махновцем і Володимиром Прокопчуком.

Люди поміж собою бурхливо обговорювали останні події.

"Якщо хто хоче в Росію, хай собі туди і їде, чому мають там гинути наші діти...", - казала жінка середнього віку.

"Ми стільки пережили, такого тяжкого, здавалося, а тут таке тяжке. Люди таку біду собі роблять...", - ділився із сусідами у жалобній ході чоловік років 70-и.

"Як десь у Сомалі наші навчені військові захищають чужих, а тут недосвідчених дітей посилають на нашого ворога...", - це казала 65-літня жінка у колі ровесниць.

Найчастіше лунали слова "хай не буде війни". Деякі стиха гомоніли і про те, що добре, що уже є президент в Україні і що найперше він має встановити мир. Багато жінок взяли із собою дітей. Пояснювали, що це невипадково: діти мають знати і про скорботу.

"Підступний напад"

У регіоні також активно обговорюють дії влади під час антитерористичної операції. У соцмережах про подію під Волновахою є дуже багато дописів з обуренням, як могли таке допустити керівники міноборони. Зокрема, людей обурює те, що солдатів не дуже добре підготували до війни.

Про це говорять і рідні бійців 51-ої механізованої бригади, які досі на службі, на Рівненському полігоні, куди напередодні доправили тіла загиблих.

Вимагали також, щоб їх забрали з гарячих точок.

У міноборони, своєю чергою, запевняють, що розслідують події на Донеччині та обіцяють покарати винних, якщо виявлять порушення.

Image caption Втрати українських вояків під Волновахою - найбільші за весь час АТО

Підполковник Володимир Скоростецький, представник регіонального медіа-центру міноборони України, який приїхав на жалобні заходи до Луцька, розповів журналістам про ситуацію з розслідуванням.

"Щодо обставин трагедії є кілька версій, що розробляються спеціальною слідчою комісією. По факту загибелі військовослужбовців розпочато два кримінальні провадження, якими займається прокуратура з питань нагляду за дотриманням законів у воєнній сфері. І повірте, аналіз даного трагічного випадку буде дуже ретельний і якщо знайдуться ознаки вини певних посадових осіб — повірте, вони... понесуть належне покарання відповідно до чинного законодавства", - заявив пан Скоростецький.

За його словами, заступник міністра оборони Петро Мехед напередодні зустрівся з жінками Волині та запевнив, що з території Донбасу відведуть постраждалий в бою батальйон.

"Заступник міністра оборони запевнив, що військовослужбовці 51-ї механізованої бригади, а саме 3 батальйону, який найбільш постраждав під час АТО, поніс найбільші втрати, будуть відведені з території Донецької області. Решта підрозділів буде відведено для перенавчання, на один з військових підрозділів на Півдні України", - сказав Володимир Скоростецький.

Журналісти цікавились, чи забезпечили військових бронежилетами. На це представник міноборони відповів, що робота із забезпечення триває: "На цю процедуру в форматі армії піде не день і навіть не місяць".

Серед основних версій подій під Волновахою, за словами Володимира Скоростецького, "підступний напад терористів, які видавали себе за мирних мешканців".

У ніч проти четверга, 22 травня, у Волноваському районі Донецької області група озброєних людей напала на блокпост українських військовослужбовців. Загинули 17 вояків.

Експерти і журналісти критикували те, як було організовано ночівлю військових.