Папа Римський зустрінеться із жертвами сексуальної наруги

Копирайт изображения Reuters
Image caption Папа здійснив історичний візит на Близький Схід і помолився за мир там

Папа Франциск оголосив, що наступного місяця зустрінеться з групою жертв сексуальної наруги. Він порівняв цей "потворний злочин" з "диявольською літургією".

У промові після свого близькосхідного турне Папа Франциск сказав, що не пощадить нікого, хто в Римсько-католицькій церкві знущається над дітьми.

"Сексуальна наруга - це потворний злочин... тому що священик, який робить це, зраджує тіло Господа", - сказав він.

77-літній понтифік майже годину розмовляв із журналістами під час польоту в Рим.

Кореспондент ВВС Джеремі Боуен, який подорожував із Папою Римським, каже, що багато католиків зрадіють жорсткій позиції Папи Франциска.

Втім наразі незрозуміло, чи жорстка позиція понтифіка пошириться на єпископів, яких звинувачують в тому, що вони закривали очі на злочини священиків в їхніх єпархіях.

Понтифік сказав, що зустрінеться із вісьмома жертвами та кардиналом Шоном Патриком О'Меллі, який очолює створену Ватиканом комісію, що розслідує сексуальні злочини, скоєні священиками, і покликана допомогти жертвам.

Кардинал О'Меллі сказав минулого місяця, що вимагатиме, щоб байдужі священнослужителі також були притягнуті до відповідальності незалежно від їхнього рангу в церкві. Саме цього вимагали від Ватикана групи жертв.

Запрошення Папи

Папа перебуває під тиском після того, як ООН нещодавно опублікувала доповідь, звинувативши Ватикан в тому, що він постійно ставить збереження репутації церкви вище захисту дітей-жертв.

У понеділок в Єрусалимі в кімнаті, в якій, як вважають християни, Ісус Христос провів "Таємну" або "Останню" вечерю, Папа закликав припинити релігійну нетерпимість.

Він відвідав найважливіші святині для мусульман і євреїв в Старому місті Єрусалима в останній день свого близькосхідного турне.

Понтифіка радо вітали як ізраїльтяни, так і палестинці, і він запросив їх президентів у Ватикан.

Ізраїльський президент Шимон Перес і палестинський лідер Махмуд Аббас дали згоду. Але згодом Папа применшив важливість свого запрошення, наголосивши, що він не може бути посередником, і задля досягнення мирної угоди необхідні відповідні переговори.

"Ми всі просто помолимось разом, а потім роз'їдемось по домівках. Але я вважаю, що дуже важливо молитись - молитись разом", - сказав Папа.