У Москві скасували концерт Мериліна Менсона

Копирайт изображения AP

Через повідомлення про бомбу у Москві скасували концерт американського рок-музиканта Мериліна Менсона.

Артист мав виступити у рамках фестивалю у п'ятницю.

"Наш концерт у Москві був скасований через загрозу вибуху. Це сталося, коли ми вже збиралися виходити на сцену", - написав музикант у своєму блозі у мережі Twitter.

"Надійшов відповідний сигнал, у рамках заходів з перевірки поліцейські його відпрацювали", - повідомили агенції "Інтерфакс" у московській поліції.

Після обстеження території підозрілих предметів не виявили, додали у поліції.

Водночас, як передає "РИА Новости", ще до концерту активісти православного громадського руху "Божа Воля" закидали яйцями автобус, наданий рок-музиканту і його групі організаторами триденного рок-марафону Park Live на ВДНГ, де мав виступити американський музикант зі своїм колективом.

Звернення до прокуратури

Після Москви Менсон планував виступити у Новосибірську на Дні міста - 29 червня, але його концерт скасували на вимогу місцевих православних активістів.

Вони заявили, що тексти пісень Менсона є "сумішшю непристойностей, пропаганди наркотиків, сексуальних збочень і образ християнської віри".

У своїй петиції активісти стверджують, що Менсон на концертах спалює Біблію і танцює у рясі.

11 червня у Новосибірську на мітинг проти концерту Мериліна Менсона зібралися кілька сотень людей.

Протестувальників підтримали депутати новосибірських законодавчих зборів, вирішивши звернутися до прокуратури області для правової оцінки впливу виступу Мериліна Менсона.

18 червня мер Новосибірська Анатолій Локоть заявив, що прокуратура не знайшла у творчості Менсона нічого негожого, підкресливши при цьому, що концерт все ж варто було б перенести через святкування Дня міста.

У травні в Росії затримали та рекомендували залишити країну музикантам польської блек-метал групи Behemoth. Офіційною причина такого кроку російської влади - неправильно оформлені візи, однак проти концертів гурту також виступали православні активісти.

Наприкінці минулого року український гурт "Океан Ельзи" оштрафували у Саратові за роботу без оформлення необхідного дозволу від міграційної служби. Пізніше депутат законодавчих зборів Санкт-Петербурга Віталій Мілонов взагалі попросив міністерство культури Росії заборонити гастролі групи Святослава Вакарчука, бо, на думку депутата, артисти "давно займають переконані антиросійські і русофобські позиції". Виступ "Океану Ельзи" у Санкт-Петербурзі не відбувся.

У 2012 році "Профспілка громадян Росії" та активісти інших громадських об'єднань хотіли відсудити у співачки Мадонни і організаторів її концерту у Санкт-Петербурзі 333 мільйони рублів за те, що, на їхню думку, вона порушила закон про заборону пропаганди гомосексуальності.