ЄСПЛ підтримав рішення Франції і Бельгії про паранджу

Останнє поновлення: Вівторок, 1 липня, 2014 p., 17:50 GMT 20:50 за Києвом
ЄСПЛ підтримав заборону

Суд у Страсбурзі вважає, що заборона на паранджу в громадських місцях не спрямована проти релігії

Європейський суд із прав людини визнав законодавчо обґрунтованою заборону на носіння паранджі в громадських місцях, що діє у Франції та Бельгії.

У Страсбурзі вважають, що Париж і Брюссель таким чином прагнуть підтримати "соціальне єднання" громадян.

Французьке законодавство забороняє носити одяг або головні убори, що приховують обличчя, в тому числі паранджу і нікаб, поширені серед мусульманок. За порушення передбачено штраф у розмірі 150 євро.

На думку суду, заборона була прийнята не тому, що нікаб і паранджа - це релігійний одяг, а виключно через те, що вони приховують обличчя, а відтак цей закон не порушує положення Європейської конвенції з прав людини.

"Суд врахував точку зору, що громадяни не хотіли б бачити в публічному просторі демонстрацію звичаїв і поведінки, які ставлять під сумнів саму можливість відкритого спілкування між людьми, яке, як очевидно, є невід'ємною частиною соціального життя в суспільстві", - йдеться у рішенні Страсбурзького суду.

Типи мусульманського вбрання

Різновиди мусульманського вбрання для жінок

  • Шейла популярна у країнах Перської затоки. Це широка прямокутна шаль, яка обмотується довкола голови і фіксується на плечах.

  • Аміра складається з двох частин: тісного бавовняного капелюшка і шалі у формі широкого рукава.

  • Паранджа - найбільш консервативна з усіх форм одягу. Вона закриває все тіло і залишає лише волосяну сітку на очах жінки.

  • Химар є довгою хусткою, яка спадає до талії, закриває волосся, шию, плечі, але відкриває обличчя.

  • Нікаб є різновидом хустки, яка закриває нижню частину обличчя жінки, але залишає відкритими очі. На додаток носиться шаль, яка закриває плечі, і може бути додатковий елемент, який закриває очі.

  • Чадор носять іранські жінки, коли виходять у громадські місця. На практиці це є покривало на усе тіло, яке носиться під хустку.

  • Слово Хіджаб походить з арабського слова «покривало» і використовується для опису хусток, які носять жінки-мусульманки. Ці шалі мають безліч кольорів і стилів. У Європі найчастіше носили квадратну хустку, що покриває голову і шию, залишаючи відкритим обличчя.

Утиск прав?

Позов до ЄСПЛ подала 24-річна француженка, яка вважає, що заборона на паранджу порушує її право на свободу віросповідання.

Дівчина також стверджує, що була змушена переїхати жити до Британії, щоб не відчувати себе обмеженою в одязі.

Заборона на носіння одягу, що приховує обличчя, була запроваджена у Франції навесні 2011 року, а невдовзі після цього такий самий закон був ухвалений у Бельгії.

За словами дівчини, чиє ім'я не називається, вона хоче носити нікаб не для того, щоб викликати обурення в оточуючих, а для гармонії з собою. Вона стверджує, що ніхто з її родини не примушував її носити релігійний одяг.

Заборона на носіння головних уборів, які ховають обличчя, набрала чинності у Франції в квітні 2011 року. Крім того, що забороною передбачено штраф за носіння на обличчі пов'язок чи масок, закон забороняє змушувати кого-небудь приховувати своє обличчя на публіці. За це передбачається покарання у розмірі до 30 тисяч євро і роки в'язниці.

Аналогічна заборона запроваджена у Бельгії.

Коментарі

 posting

Залиште повідомлення першим

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS