У Криму кажуть, що туристів поменшало на третину

Пляж у Ялті Копирайт изображения crimeamediar.ru
Image caption Пляж у Ялті

Поки в Москві звітують про успішний початок курортного сезону в Криму, представники кримської влади визнали, що пасажиропотік на півострів впав майже на третину порівняно з минулим роком.

Від початку року усіма видами транспорту до Криму прибули 1 млн 772 тис осіб, що на 29,5% менше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомила заступник міністра курортів і туризму самопроголошеного уряду Криму Ольга Бурова.

Ця цифра включає не тільки курортників, але і людей, які відвідали Крим з іншими цілями.

Кримська влада вважає, що у червні на відпочинок до Криму приїхали близько мільйона осіб.

Російські чиновники заздалегідь прогнозували, що за весь курортний сезон цього року півострів відвідають три мільйони осіб - тобто приблизно по мільйону за кожен літній місяць.

Цілком відповідно до цих прогнозів минулими вихідними в Криму урочисто зустріли мільйонного туриста. Цим туристом виявилася мешканка Донецька, яка діставалася до Криму через Москву за широко розрекламованим дешевим "єдиним квитком".

Три мільйони - це максимум

Копирайт изображения crimeamedia.ru
Image caption А так виглядає у режимі реального часу набережна у Коктебелі

Згідно з даними, наведеними Ольгою Буровою, від початку сезону до 30 червня до Криму прибули 1 млн 89 тис туристів.

Пані Бурова заявила, що цей показник на 35% менший від відповідного рівня за минулий рік, але не уточнила, на яку саме статистику вона посилається.

За офіційною інформацією, минулого року у Криму відпочили від 5 до 6 млн осіб, проте всі - від кримських чиновників до експертів туристичної галузі - визнають, що, швидше за все, ця цифра дуже завищена.

Заступник міністра культури Росії Алла Манілова, яка курує туристичну сферу, вважає, що 3 млн туристів - це максимум, на який нині може розраховувати Крим.

"Це межа наших нинішніх можливостей. Цифра не є абстрактною - у першу чергу, ми обмежені засобами доставки, тобто елементарною кількістю транспорту. Три мільйони - це багато, тому що чотири мільйони росіян відпочивають сьогодні на розрекламованих популярних курортах Туреччини", - заявила пані Манілова у нещодавньому інтерв'ю газеті "Известия".

За даними кримської влади, за перше півріччя 2014 року 55% пасажирів приїхали на півострів залізничним транспортом, 25% - через паромну переправу і лише 20% - літаками.

Тиждень тому Росавіація навела власні дані про те, що за червень російські авіакомпанії доставили до Сімферополя утричі більше пасажирів, ніж за червень 2013 року.

Самостійних туристів ще немає

"Були песимістичні очікування, проте потік туристів виявився значно вищим за прогнози. Можна впевнено казати, що ми готові до курортного сезону, і він успішно розпочався", - заявила в інтерв'ю "Коммерсанту" віце-прем'єр Росії Ольга Голодець.

Утім, і туристи, і місцеві жителі поки що визнають, що відпочивальників на пляжах Криму зараз значно менше, ніж має бути у розпал курортного сезону.

Минулого тижня Ольга Бурова заявила, що у так званих "місцях організованого відпочинку", тобто у санаторіях та пансіонатах, людей зараз удвічі менше, ніж торік.

Віце-президент Асоціації туроператорів Росії Ілля Уманський наводить ще меншу цифру.

"На даний момент кримські здравниці заповнені лише на 30%. За підсумками року падіння завантаження становитиме близько 50% порівняно з минулим роком", - цитує пана Уманського інформагенція РБК.

Зовсім сумно виглядає ситуація для так званого "приватного сектора", який очікує приїзду до Криму "неорганізованих туристів", котрі знімають у місцевих жителів кімнати і квартири.

"Індивідуальні туристи поки що не з'явилися. Але я впевнена, що традицію продовжать і вони почнуть приїздити з 1 липня. Ми сподіваємося, що вони приїдуть і потішать наших орендодавців", - каже міністр курортів і туризму Криму Олена Юрченко.