"Друге дихання" львівського бронетанкового заводу

Бронетанковий завод у Львові знову працює на вітчизняного замовника.

Криза у стосунках з Росією та конфлікт у Донбасі зробили міністерство оборони головним замовником для підприємства з понад півстолітньою історією. Хоча були часи, коли завод замість ремонту бронетехніки займався виробництвом плугів та люстр.

Своя сорочка ближче до тіла

Територія львівського бронетанкового заводу тоне у зелені дерев і нагадувала б санаторій, якби не гул в корпусах. Зараз підприємство працює у дві зміни, а деякі дільниці - навіть в три.

Як розповів позаштатному кореспонденту ВВС Україна начальник відділу маркетингу підприємства Богдан Шандра, завод активно працює над замовленнями від Міністерства оборони, для цього відклали роботу над одним із закордонних замовлень.

"Зараз всі зусилля спрямовані, щоби ремонтувати техніку для Міноборони. Відклали закордонне замовлення, бо, як кажуть, своя сорочка ближче до тіла. Свою техніку ми ремонтуємо поза чергою" - каже пан Шандра.

За його словами, зараз завод ремонтує чотири БТР-80 та броньовані ремонтно-евакуаційні машини, котрі витягають підбиту бронетехніку з поля бою. Крім того, підприємство перемогло у тендері на ремонт гусениць. Також виїзні бригади заводу ремонтують гусеничну бронетехніку безпосередньо в частинах. Завод співпрацює з Львівською академією Сухопутних військ, на балансі якої є чимало бронетехніки, а її курсанти проходять практику на заводі.

Пан Шандра тут же додає, що поки що вони не ремонтували техніку, яка бере участь в АТО.

Люстри замість танків

Image caption Колись тут робили люстри, а зараз знову ремонтують військову техніку

Якщо порівнювати із 90-ми роками, то підприємство зараз перебуває на підйомі, розповідає пан Шандра. Після безхмарної роботи за часів СРСР завод зіткнувся з труднощами: із середини 90-х були переважно замовлення із країн Азії та Африки на ремонт бронетехніки радянського виробництва.

Водночас на заводі шукали інші шляхи заробітку – збирали маршрутні таксі, виготовляли люстри, які користувалися великою популярністю, багато замовлень робили для храмів у Львівській та Тернопільській областях, також почали випускали великі трактори, що користувалися попитом у південних областях України. Як зауважує співрозмовник, це дозволило зберегти трудовий колектив і продовжувати працювати за основним профілем.

Зараз підприємство займається виготовленням броньованої машини "Дозор" за проектом харківських конструкторів.

Щоправда, зараз потужності заводу зараз менші – колись за місяць могли відремонтувати 60 машин, то тепер – 15. Пан Шандра пояснює це тим, що практично всі запчастини тепер завод виробляє сам, а в часи СРСР вони надходили з інших підприємств.