У ПАР померла лауреат "Нобеля" з літератури Надін Гордімер

Надін Гордімер Копирайт изображения Reuters

Південноафриканська письменниця, лауреат Нобелівської премії з літератури Надін Гордімер померла в Йоганнесбурзі у віці 90 років. Вона відома як один з найактивніших митців, які викривали апартеїд.

Надін Гордімер є автором понад 30 книг, зокрема романів "Історія мого сина", "Дочка Бургера" і "Народ Джулії".

1974 року письменниця отримала Букерівську премію за роман "Хранитель", а 1991 року стала лауреатом Нобелівської премії з літератури.

Нобелівський комітет під час нагородження письменниці зазначив, що вона "своїм прекрасним епосом принесла величезну користь людству".

Перший літературний твір Гордімер - оповідання "Завтра приходь знову" - опублікували в одному з журналів Йоганнесбурга, коли їй було лише 15 років.

За свою довгу літературну кар'єру вона писала і романи, і короткі оповідання, основними темами яких були наслідки апартеїду і відчуження людей.

Друг Мандели

Сім'я Гордімер заявила, що вона "дуже вболівала за Південну Африку, за її культуру, її народ та її довгу боротьбу за створення нової демократії".

Письменниця була активним членом "Африканського національного конгресу" і боролася за звільнення Нельсона Мандели, з яким вони стали друзями.

1964 року Гордімер брала участь у підготовці знаменитої промові Мандели "Я готовий до смерті", яку він виголосив на судовому процесі за звинуваченням у державній зраді.

Деякі твори Надін Гордімер були заборонені південноафриканським урядом, зокрема роман "Загублений буржуазний світ" (1966) і "Дочка Бургера" (1979).

Її останній роман - "Зараз найбільш вдалий час", - був опублікований 2012 року і розповідає про життя ветеранів руху проти апартеїду в сучасній ПАР.

Твори Надін Гордімер перекладені 25-ма мовами світу.