Родичі українських солдатів у Гуково: зв`язку з рідними немає

Копирайт изображения AFP Getty

Доля вояків з 72-ї бригади залежатиме від дотримання Росією міжнародних норм щодо поранених.

Ввечері середи, 16 липня, 15 українських військовослужбовців з 72-ї білоцерківської механізованої бригади передані на лікування у Ростовську область.

Цю інформацію ВВС Україна підтвердило джерело у 72-й окремій механізованій бригаді, яка все ще перебуває в оточенні на Луганщині.

Пізніше представники РНБО підтвердили факт перебування поранених бійців збройних сил України в лікарні прикордонного містечка Гуково, що знаходиться неподалік пункту пропуску "Червонопартизанськ".

Як зазначили в українській армії, на такий крок довелося піти, щоб врятувати життя кількох тяжкопоранених. Доставити їх до українських госпіталів було неможливо через постійні обстріли.

"Ми були вимушені доставити поранених, був наказ від начальника відправити їх туди. Іншого виходу не було. До пункту пропуску (На кордоні. - Ред.) приїхали медики і передали поранених з рук в руки", - розповіло джерело.

Зв`язку немає

Родичі поранених бійців, що опинилися в російському госпіталі, не можуть зв'язатися з ними.

"Спочатку керівництво бригади все заперечувало. Казало, що не може такого бути, щоб хтось з наших опинився у Росії. Потім виявилося, що це правда", - розповідають, родичі одного з українських вояків, які зараз знаходяться у Гуково.

За їх словами, востаннє вони говорили з рідними зранку в середу. Після повідомлення про те, що вони перебувають у Росії, зв`язку з ними немає.

Атака в соцмережах

Російський телеканал Life News опублікував імена десяти українських військових у Гуково. Після цього на сторінку одного з українців в соцмережі "Вконтакте" відбулася справжна атака від користувачів, що зареєстровані у Росії, з образливими та погрозливими коментарями.

"Довелося все видаляти й закривати сторінку", - розповідає брат бійця.

Як сприймають товариші по службі

Особовому складу 72-ї бригади, який знаходиться зараз в Білій Церкві, про долю поранених бійців повідомили сьогодні на шикуванні.

"Ми всі розуміємо хлопців та ту ситуацію, в якій вони опинилися. Натомість є багато претензій до керівництва", - розповідає один з бійців білоцерківської бригади, який побажав залишитися неназваним.

Протягом останніх днів кілька рот бригади перебували під постійним обстрілом. Воду та їжу їм доставляли літаком та гелікоптерами. Тож коли припизупинилася робота української авіації в зоні АТО, припинилося і постачання. Не було змоги й вивезти поранених та загиблих.

Що очікує?

Якою буде доля українських солдатів - наразі невідомо. У сюжеті російського телеканалу "Звезда" йшлося про те, що "російські прикордонники перешкоджати їх поверненню на батьківщину не будуть".

"Россия24", акцентував увагу на тому, що серед поранених українців є кілька бійців Нацгвардії.

Родичам повідомили, що українські силовики сподіваються на дотримання міжнародних норм щодо поранених та посередництво Товариства Червоного Хреста й ОБСЄ.

"Мені майор сказав: знаєте, вашому сину ще пощастило. Решти з тих, хто залишилися у Червонопартизанську, вже нікого у живих немає. Сьогодні всю ніч йшов обстріл", - розповідає матір українського солдата, який потрапив у Гуково.

Вчора у Червонопартизанську залишалася зведена рота 72-ї бригади з бійців, які чотири дні знаходилися під мінометним вогнем.