Ізраїль заявив про порушення перемир'я у секторі Гази

Копирайт изображения AP
Image caption У Газі під час тимчасового перемир'я довкола банкоматів утворились великі черги

Ізраїльські військові заявляють, що під час гуманітарного перемир'я палестинські бойовики випустили щонайменше три мінометних снаряди з сектора Гази по території Ізраїлю.

У четвер палестинське угруповання Хамас та Ізраїль погодилися припинити бої на п’ять годин, щоб дозволити жителям отримати гуманітарну допомогу.

"У той час коли ізраїльські військові не стріляють, три мінометні снаряди, випущені з території сектора Гази, потрапили у будівлю місцевої ради в Ешколі", - заявили ізраїльські військові у четвер.

Це сталося через дві години після того, як о 10 годині за місцевим часом розпочалося п'ятигодинне перемир'я.

Раніше високопоставлений ізраїльський посадовець з питань безпеки повідомив ВВС, що військові "моментально відреагують", якщо країна буде атакована під час перемир'я.

Ізраїль розпочав військову операцію 8 липня з метою припинити ракетні атаки палестинців. За даними ООН, більшість загиблих у секторі Газа були цивільними.

Представники сектора Газа заявляють про 227 убитих палестинців у результаті ізраїльських рейдів. Один ізраїльський військовий загинув від ракети, випущеної Хамасом. За даними Ізраїлю, з 8 липня бойовики запустили понад 1380 ракет.

Ізраїль звинувачує Хамас у маскуванні свого військового обладнання серед цивільного населення.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Перед перемир’ям не стихали авіаудари та бомбування

Гуманітарне перемир'я було оголошено після дев'яти днів боїв між Ізраїлем і Хамас. У четвер бої продовжувались до 10-ї години за місцевим часом, після чого настало перемир'я.

Трагічні наслідки

Про перемир'я попросила ООН та інші міжнародні організації.

ООН мала намір використати його для рятувальних робіт на палестинській території. Речник Кріс Ганнесс заявив, що пріоритетами є забезпечення жителів водою, їжею та гігієнічними наборами.

Усього за декілька хвилин до початку перемир'я ізраїльський танк наніс удар по будинку на півдні сектора Гази, в результаті чого було вбито троє людей, повідомило агентство AFP.

Копирайт изображения AP
Image caption Четверо дітей були вбиті під час ізраїльської атаки на порт у секторі Газа у середу

Раніше ізраїльські військові підтвердили, що з початку доби ударили по 37 цілях у секторі Гази. Загальна кількість атак під час операції "Захисний рубіж" досягла 1960.

Тель-Авів заявив, що протиракетна система Залізний купол перехопила чотири з 13 ракет, випущених у сторону Ізраїлю у четвер, інші ракети не нанесли шкоди.

Ізраїльські військові також заявили, що у четвер вранці вони запобігли проникненню 13 бойовиків Хамасу до Ізраїлю через тунель на півдні сектора Газа. За їхніми даними, тунель вів до південного ізраїльського поселення Суфа.

Копирайт изображения Reuters
Image caption У середу родичі ховали першого ізраїльського громадянина, вбитого палестинською ракетою після відновлення конфлікту

Речник ізраїльської армії підполковник Пітер Лернер заявив, що бойовики просунулися на 250 метрів углиб території Ізраїля, коли їх перехопила авіація. За його словами, один із бойовиків загинув, а решта повернулися до сектора.

В ізраїльських ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що Хамас запропонував список із десяти передумов для десятирічного перемир'я з Ізраїлем.

Вимоги можуть включати послаблення економічної блокади сектору Газа та припинення ізраїльських авіаударів, а також зведення аеропорту та морського порту.

Ізраїль та Єгипет тримають сектор Газа у блокаді з часу, коли були посилені прикордонні обмеження після того, як Хамас примусив ФАТХ піти з сектору Гази у 2007 році, через рік після перемоги на парламентських виборах.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Палестинці відреагували на вбивства обуренням і жалем

У середу четверо палестинських дітей вбили, коли Ізраїль відкрив артилерійський вогонь по пляжу у Газі. Ізраїльські військові заявили, що "детально розслідують" інцидент, і додали, що "за попередніми результатами, цей удар був нанесений по терористах Хамасу".

"Цивільні жертви, про які повідомляється, є трагічним наслідком цього удару", - сказано у повідомленні.

Ізраїль зосередив десятки тисяч військових на кордоні з сектором Гази на фоні чуток про можливу наземну операцію.

Згідно з даними ООН, не менше ніж 1370 домівок знищили у секторі Гази та більше ніж 18 тисяч людей змушені змінити місце проживання через нещодавні бойові дії.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів