Поранені солдати прибули з Ростова до Одеси

Солдати Копирайт изображения Getty

18 поранених українських бійців повернулися з Росії, ще 4 залишаються у Ростовській області.

Російська сторона сподівається отримати відшкодування за лікування українців.

Повернення

24 липня, близько 5-ї години ранку, транспортний літак АН-26 доставив в Одесу 18 поранених українських військових з Ростова-на-Дону.

"За сприяння МЗС України та Генерального консульства в Ростові-на-Дону сьогодні вранці з РФ в Україну літаками Міноборони України були доставлені 18 військовослужбовців, які перебували на лікуванні в РФ, і тіло одного військовослужбовця, який помер від отриманих поранень", - цитує агенція "Інтерфакс" заступника директора департаменту інформаційної політики МЗС Василя Зварича.

Бійці 72-ї білоцерківської механізованої бригади та Національної гвардії з 16 липня перебували у лікарні російського міста Гуково після масованих обстрілів.

"Зараз вони почуваються нормально. Лікарі з самого ранку їх кілька разів оглянули. Після цього будуть вирішувати, кого куди розподіляти. Найголовніше, що вони уже на нашій території, все решта вже не так важливо", - розповіла ВВС Україна Євгенія Дмитрівна, мати сержанта 72-ї бригади Івана Сацика, який повернувся в Україну.

Українські бійці розповідають, що ставилися до них у російській лікарні нормально й лікували добре.

Чому зараз військових доставили саме в Одесу, рідні не знають.

Бійці все ще перебувають на службі у Збройних силах України, тож їхню подальшу долю вирішуватиме військове керівництво.

Росія хоче компенсацій

Кілька українських військовослужбовців досі перебувають у лікарнях Ростовській області.

"4 тяжкопоранених прикордонники зараз нетранспортабельні й залишаються для продовження лікування у медичних закладах Донського регіону", - повідомила прес-служба уряду Ростовської області.

Очікується, що вони прибудуть в Україну вже у п'ятницю, 25 липня.

Двоє поранених українців померли під час перебування в Росії. Тіла обох вже передали Україні.

Влада Ростовської області очікує на відшкодування витрат на лікування українських військових.

"Ми дуже сподіваємось, що українська сторона зможе компенсувати уряду Ростовської області фінансові витрати з обласного бюджету під час лікування та проведення складних операцій військовослужбовцям України", - розповів заступник губернатора Ростовської області Вадим Артемов.