ООН: зі сходу України втекли 230 тисяч людей

Refugees Копирайт изображения AFP

Кількість людей, які через конфлікт на Донбасі вимушені були покинути свої домівки, зросла до 230 тисяч. Такі останні цифри оприлюднило Управління ООН з питань біженців (УВКБ ООН).

Кількість українців, які шукають притулку в інших регіонах України, наближається до 100 тисяч, заявив у п'ятницю речник управління Ден Макнортон.

Іще близько 130 тисяч українських громадян виїхали до Російської Федерації.

Однак у Росії з такими цифрами не згодні. За даними російської Федеральної міграційної служби, кількість українських біженців у Росії сягнула більше 500 тисяч людей.

Подалі від перехресного вогню

В ООН наголошують, що наведені цифри, які датуються 18 липня, - останні зведені з початку року дані щодо ситуації із біженцями і переміщеними особами в Україні.

Більшість переселенців - вихідці із Луганської та Донецької областей, зазначають в організації.

"Є ціла низка проблем у сфері безпеки і ціла низка інших причин, які змушують людей приймати рішення покинути свої домівки", - каже пан Макнортон.

Головна ж із причин для таких рішень - страх потрапити під перехресний вогонь між бойовиками й українськими військами, зазначає він.

При цьому за останній місяць кількість українців зі сходу, які через конфлікт перебралися до інших регіонів, зросла майже вдвічі.

Наприкінці червня, за даними того ж Управління ООН з питань біженців, в інші частини України переїхали 54 тисячі людей; нині ця цифра зросла до 95,5 тисяч.

Водночас із них 12 тисяч - кримські татари, які вимушені були покинути півострів після анексії його Росією.

Різниця в цифрах

За даними ООН, іще 130 тисяч українців шукають притулку в сусідній Росії.

При цьому раніше в організації наголошували, що в це число можуть входити і ті, хто перетинає кордон в пошуках заробітку.

Російська влада, однак, щодо переселенців з України називає зовсім інші цифри.

За даними Федеральної міграційної служби РФ, зараз на території Росії перебуває близько 517 тисяч українських біженців.

"З 1 квітня цього року в'їхали і знаходяться на території Росії 517 тисяч людей, в основному це мешканці південного сходу України", - заявив минулого тижня глава російського міграційного відомства Костянтин Ромодановський.

За його словами, більшість переселенців перебувають у областях, що межують зі східною Україною - Ростовській та Білгородській.

При цьому, за офіційним оформленням до російських органів звернулися близько 135 тисяч приїжджих українців, кажуть у ФМС.

Російський прем'єр-міністр Дмитро Медведєв заявив цього тижня, що документи для отримання тимчасового притулку оформляють понад 38 тисяч українських громадян.

Віце-прем'єр Росії Ольга Голодець у п'ятницю повідомила, що понад 26 тисяч українських біженців подали прохання про отримання російського громадянства.

Раніше російська влада неодноразово запевняла, що потік біженців зі сходу України постійно зростає.