Сім'ї військових всю ніч блокували міст в Миколаєві

Копирайт изображения Getty
Image caption Південна група українських військових, розтягнута вздовж кордону з Росією, перебуває під постійним обстрілом

У Миколаєві жінки і матері військових із 79-ї аеромобільної бригади, яка бере участь в АТО, всю ніч блокували міст міжнародного значення.

Напередодні близько сотні жінок протестували під Миколаївскою ОДА, вимагаючи вивести десантників, які вже 12 діб перебувають в оточенні на кордоні з РФ під обстрілом "Градів".

Протестувальниці зустрічалися з губернатором Миколою Романчуком, але той повідомив, що це рішення не в його компетенції.

Після пікету, близько восьмої вечора, частина жінок вирішила їхати до Києва - в Адміністрацію президента і Міністерство оборони.

А близько 40 з них пішли на трасу міжнародного значення, яка проходить через Варварівський міст в Миколаєві (в напрямку Одеси).

Жінки почали безперервно ходити по пішохідному переходу, скандуючи: "Поверніть наших хлопців живими". В руках вони тримали плакати "79 аеромобільна бригада", "Врятуйте наших хлопців" тощо.

З обох боків пікету виросли чималі автомобільні пробки. Дехто з водіїв обурювався, виникали суперечки, але здебільшого автомобілісти з порозумінням ставились до протесту.

До протестувальників приїхав губернатор Романчук і пообіцяв звернутися до президента.

Близько 6 ранку стало відомо, що, за словами пана Романчука, Петро Порошенко пообіцяв вжити заходів для створення коридору, по якому десантників можна було би вивести з оточення.

Жінки розблокували міст. Але обіцяють повернутися, якщо їхні вимоги за день не виконають.

Порядок під час протесту охороняла міліція і працівники ДАІ.

У прес-службі Миколаївського управління міліції повідомили, що інформацію про інцидент внесено до Єдиного обліку про злочини та пригоди, ведеться перевірка.

Раніше ЗМІ повідомляли, що кілька днів тому 25 поранених бійців 79 Миколаївської аеромобільної бригади вдалося вивезти з оточення, вони прибули в Миколаїв.

За словами бійців, це зробили без відома головного командування, бо боялися "зливу" інформації.