Фотограф втратив близько $17 тис. через "селфі" мавпи

Фото Копирайт изображения Reuters
Image caption Суперечка про право на це фото коштувала авторові недоотриманих 10 тисяч фунтів

Фотограф, який веде судову суперечку з Вікіпедією за "селфі" мавпи, каже, що за два роки цієї суперечки він втратив 10 тисяч фунтів стерлінгів (близько 17 тисяч доларів) з його персонального доходу.

Британець Дейвід Слейтер з графства Глостершир сказав, що веб-енциклопедія неодноразово відмовлялася зняти зображення зі свого сайту.

За його словами, через відкриту доступність зображення у Вікіпедії він не отримав жодних пропозицій купити зображення.

Зі свого боку, Вікіпедія каже, що пан Слейтер не володіє правом на ці зображення, бо знімки робив не він, а мавпа, якій він залишив ввімкнену камеру.

В інтерв'ю ВВС News пан Слейтер сказав, що його єдиним джерелом доходів є продаж фотографій.

"Протягом першого року я заробив на цьому фото £2000. Після його публікації у Вікіпедії зацікавленість у ньому зникла, - каже Дейвід Слейтер. - Важко назвати конкретну цифру, але за приблизними підрахунками, я втратив понад £10 тисяч можливих доходів. Це просто підриває мій бізнес".

За словами фотографа, у 2011 році він три дні невідступно спостерігав за цими мавпами в Індонезії.

'Дати мавпі кнопку'

"Мене прийняли як частину групи, вони не боялися доторкатися до мене чи навіть пестити... от я і вирішив дати їм можливість зробити власні фото", - розповів фотограф.

"Я помістив камеру на триногу, вибрав обрамлення кадру і налаштував витримку... залишилося тільки дати мавпі натиснути кнопку - і все, отримуєш фото", - каже він.

Низка його зображень портретів мавп розважила людей у цілому світі після публікації у журналах і на новинних сайтах, які заплатили за право їх відтворити.

Однак ці фото також були розміщені в онлайн-енциклопедіях, щоби проілюструвати вид приматів Macaca nigra - чубатого чорного макаки, що опинився на межі вимирання.

Пан Слейтер каже, що просив Вікіпедію або заплатити йому за відтворення його фото, або зняти це фото з сайту.

Дискусії довкола цього знімка поновилися в середу, коли фундація Wikipedia Foundation опублікувала свій звіт про дотримання авторського права.

Згодом сторінка з цим фото отримала категорію "визначено для знищення" на тій підставі, що зображення є власністю Девіда Слейтера і Вікімедія відтворює його незаконно.